Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Firmy z Pomorskiego Klastra ITC narzekają na brak specjalistów. Studia rozwiążą problem?

Przemysław Zieliński
Flex w Tczewie
Flex w Tczewie materiały prasowe
Na rynku pracy brakuje dobrze wykształconych inżynierów zapewnienia jakości. Problem ten dotyczy także tczewskiego Flexa.

Zatrudniająca 4 tysiące pracowników firma stara się przeciwdziałać temu niekorzystnemu trendowi. Flex, wspólnie z Wydziałem Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz Fundacją Edukacyjne Centrum Doskonalenia, reprezentującą Pomorski Klaster ICT Interizon, uruchomiła właśnie drugą edycję studiów podyplomowych z zakresu jakości w branży technicznej.

- Po sukcesie pierwszej edycji studiów „Zapewnienie jakości w branży technicznej” otwarty został nabór na kolejną - Anna Sobolewska, specjalistka ds. Marketingu i PR we Flex. - Studia koncentrują się na aspekcie jakości produktów i komponentów w sektorze produkcyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem szeroko rozumianej produkcji urządzeń elektronicznych, mechatronicznych i mechanicznych. Program obejmuje blok techniczny oraz jakościowy.

Jak podkreślają wieloletni pracownicy działów HR w firmach produkcyjnych, inżynier zapewnienia jakości to jedno z trudniejszych do rekrutacji stanowisk.

- W pracach nad tymi inspirowanymi przez biznes studiami od samego początku brali udział nasi pracownicy, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w osiąganiu wysokiego poziomu jakości produktów elektronicznych i mechanicznych - zaznacza Anna Sobolewska. - Ponad połowa wykładowców to praktycy, a część zajęć będzie realizowana w firmach klastra.

Zajęcia skierowane są do absolwentów studiów technicznych oraz z zakresu zarządzania jakością pierwszego i drugiego stopnia, jak i wszystkich innych osób z wykształceniem wyższym, które chciałyby zdobyć nowe kwalifikacje oraz zamierzają podjąć pracę zwłaszcza w wspomnianym sektorze. Adresatami studiów są również pracownicy przedsiębiorstw zatrudnieni w obszarze jakości, inżynierii, technologii i produkcji, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Rekrutacja już ruszyła. Studia obejmują dwa semestry, zajęcia będą się odbywać dwa razy w miesiącu. Koszt jednego semestru - 3000 zł.

To nie jedyna inicjatywa PG i pomorskich firm. Na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki w tym roku powstał pierwszy w Polsce kierunek studiów podyplomowych, na których kształcić będą się obecni i przyszli inżynierowie procesu. Do projektu zaproszono cztery duże firmy produkujące urządzenia elektroniczne: wspomniany Flex, oraz Jabil Circuit Poland, Assel oraz Radmor.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki