MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Finałowa gala plebiscytu Osobowość Roku 2018. Nagrodzono zwycięzców [zdjęcia]

Natalia Grzybowska
Gala plebiscytu Dziennika Bałtyckiego  „Osobowość Roku 2018”  w Ratuszu Staromiejskim. 21.03.2019
Gala plebiscytu Dziennika Bałtyckiego „Osobowość Roku 2018” w Ratuszu Staromiejskim. 21.03.2019 Karolina Misztal
Niemal 90 osób - samorządowców, artystów, przedsiębiorców i społeczników, wybranych przez Czytelników „Dziennika Bałtyckiego” w plebiscycie „Osobowości Roku 2018”, zostało nagrodzonych na gali w Ratuszu Staromiejskim.

Zwycięzców etapu powiatowego i wojewódzkiego powitał redaktor naczelny Dziennika Bałtyckiego - Mariusz Szmidka oraz przedstawiciel wydawnictwa Polska Press, prezes oddziału Gdańsk - Wiktor Pilarczyk, którzy również wręczyli nagrody laureatom. Galę poprowadził dziennikarz "Dziennika Bałtyckiego" Piotr Piesik.

- Gratuluję Państwu zwycięstwa w tym największym i najbardziej prestiżowym plebiscycie Dziennika Bałtyckiego w powiatach, miastach Trójmiasta i na Pomorzu - mówił Mariusz Szmidka. - Wyłoniliśmy niemal 90-osobową elitę Pomorza.W obecnych czasach mówi się, że brakuje autorytetów albo tych autorytetów się nie uznaje, ale w Państwa przypadku jest zupełnie inaczej. My na Pomorzu te autorytety mamy i to w każdej dziedzinie; samorządowej, kulturalnej, społecznej, charytatywnej. Są z nami uznani naukowcy, są reprezentanci kapel, także tych kaszubskich, są ludzie, którzy na co dzień pomagają drugiemu człowiekowi. Te wszystkie inicjatywy zostały zgłoszone i docenione przez naszych czytelników.

wyniki głosowania na osobowość roku 2019[/polecane]

- Co jest dla mnie ważne w tej nagrodzie to to, że ona wychodzi od mieszkańców, że tak naprawdę to lokalne społeczności decydują kto jest zwycięzcą - powiedział Wiktor Pilarczyk. - To jest chyba najlepsza kwintesencja podsumowania Państwa pracy. Oczywiście ważne są nagrody gdzie są kapituły, ale tu, w tej nagrodzie oceny dokonują ludzie, Państwa najbliżsi, współpracownicy, ci którzy spotkali Państwa na swojej drodze życiowej, ci którzy są Wam wdzięczni i którzy doceniają Waszą pracę.

Osobowość Roku 2018. Gala plebiscytu w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku w czwartek 21.03.2019 - część II

Osobowość Roku 2018 [ZDJĘCIA CZ. II]. Gala plebiscytu w Ratu...

Laureaci wojewódzkiego finału głosowania
W kategorii kultura zwyciężyła Katarzyna Chełchowska, nauczycielka śpiewu, kształcenia słuchu, gry na instrumentach, plastyki i techniki.

Za działalność społeczną i charytatywną doceniono natomiast Mariusza Barana, na co dzień trenera personalnego w Hotelu Astor Jastrzębia Góra, nominowanego za pomoc potrzebującym.

W kategorii „samorządność i społeczność lokalna” pierwsze miejsce w finale wojewódzkim zdobył Krzysztof Nowotarski, prezes zarządu Stowarzyszenia Miłośników Kolei Kokoszkowskiej, kandydat na radnego dzielnicy Kokoszki, nominowany za działania na rzecz społeczności swojej dzielnicy.

W czwartej, biznesowej kategorii zwyciężył Jan Żółtowski, dyrektor zarządzający w firmie Interplastic w Tuchomiu, którego nominowano za dynamiczny rozwój firmy i wyposażanie w sprzęt największych obiektów sportowych w Europie i na świecie.

Galę uświetniły muzyczne występy klarnecisty Andrzeja Wojciechowskiego, zdobywcy drugiego miejsca w kategorii Kultura w klasyfikacji wojewódzkiej, a także zespołu Canto i przyjaciele, który zajął pierwsze miejsce w powiecie starogardzkim.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki