reklama

Finał konkursu „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!" [ZDJĘCIA]

red
Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego dla dzieci o tematyce unijnej pt. „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!". Spośród ponad 300 prac plastycznych, które wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, komisja konkursowa wyłoniła dwanaście najbardziej oryginalnych.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w środę w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski wręczył nagrody laureatom konkursu. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Klein ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie.

Laureatem II miejsca został Kacper Wydrowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prokowie, natomiast III miejsce zajęła Amelia Gnech ze Szkoły Podstawowej w Sławoszynie.

Główną ideą konkursu było pokazanie korzyści z wykorzystania funduszy unijnych na rzecz poprawienia wizerunku wsi, polepszenia komfortu oraz jakości życia na obszarach wiejskich. Konkurs skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych z obszarów wiejskich województwa pomorskiego miał na celu wykonanie pracy plastycznej ilustrującej przykłady zmian, które nastąpiły na obszarach wiejskich dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych lub pomysły na zmiany, jakie mogą zajść na obszarach wiejskich dzięki tym środkom.

- Konkurs pokazał jak wnikliwymi obserwatorami są dzieci, jak one dostrzegają zmiany zachodzące w ich najbliższym otoczeniu. Plac zabaw, na którym mogą spędzać czas, boiska sportowe na których grają w piłkę, świetlice w których organizowane są zajęcia taneczne czy plastyczne - to wszystko są korzyści z dostępnych funduszy unijnych. Tych korzyści jest wiele a Wy – drodzy uczniowie pokazaliście to co waszym zdaniem pozwoliło na poprawienie jakości życia na wsi – mówił podczas gali Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie