Finał akcji Znajdź Sens w Gdańsku. Licytacja na rzecz...

  Finał akcji Znajdź Sens w Gdańsku. Licytacja na rzecz chorych dzieci [ZDJĘCIA]

  Monika Jankowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Finał akcji Znajdź Sens. Aukcja w Olivia Business Centre
  1/20
  przejdź do galerii

  Finał akcji Znajdź Sens. Aukcja w Olivia Business Centre ©Przemek Świderski

  Co zrobi wrażliwa na los innych prawniczka, gdy na swojej drodze spotka kobietę, która opiekuje się niepełnosprawną córeczką? Założy fundację, by pomagać jej i jej podobnym. Mowa o Sylwii Zarzyckiej, która w 2011 roku założyła Fundację Między Niebem a Ziemią. W piątek, 16.10.2015 r. w Gdańsku, na terenie Olivia Business Centre odbył się finał akcji Znajdź Sens prowadzonej przez fundację Między Niebem a Ziemią.
  Wydarzenie odbyło się pod ogólnopolskim patronatem Business Centre Club.

  - Fundacja zajmuje się pomocą nieuleczalnie chorym dzieciom. To dzieci, dla których praktycznie już nie ma ratunku – nie mówią, nie chodzą, nie siedzą, nie utrzymują samodzielnie główki. Działamy na terenie całej Polski, w Trójmieście mamy siedem rodzin pod opieką, w całej fundacji takich rodzin jest pięćdziesiąt – tłumaczy prezes fundacji, Sylwia Zarzycka.
  I dodaje: - Ja jestem radcą prawnym i poznałam dziewczynę z nieuleczalną córką, które zresztą tutaj mieszkają. Stwierdziłam, że skoro jestem prawnikiem, działam w środowisku prawniczym, biznesowym, to może uda mi się pozyskiwać darczyńców właśnie z tego środowiska.

  Darczyńców na piątkowym spotkaniu nie brakowało. Pojawiła się też Katarzyna Dobrzyniecka, dyrektor loży gdańskiej Business Centre Club:
  - Fundacja współpracuje z naszymi firmami członkowskimi już od wielu lat, stąd też mamy okazję ją znać .Fundacja co prawda jest z południa Polski, ale działa także tutaj. A że cel jest szczytny - nie mogliśmy do niego nie dołączyć - mówi. Dyrektor Dobrzyniecka zwróciła też uwagę na ważny element wieczoru – aukcję charytatywną:

  – Bardzo ciekawą rzeczą w tej fundacji jest to, że działają oni w dość nietuzinkowy sposób, licytując oryginalne przedmioty. Fundacja była jedną z pierwszych, które wpadły na taki pomysł, dziś ma wielu naśladowców, a to dlatego, że szefowa fundacji jest osobą bardzo kreatywną.

  Co można było wylicytować podczas piątkowej aukcji? Wśród przedmiotów znalazła się m.in. książka prof. Bralczyka, pobyt we wrocławskim Sky Tower, elegancka kolacja, gadżety od Lechii Gdańsk, czy krawat prowadzącego galę dziennikarza TVN 24, Marcina Żebrowskiego. Zebrane pieniądze pomogą podopiecznym fundacji.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!