Festiwal Yach Film 2013: Nominacje do nagród za najlepsze...

    Festiwal Yach Film 2013: Nominacje do nagród za najlepsze wideoklipy

    oprac. mk

    Dziennik Bałtycki

    Aktualizacja:

    Dziennik Bałtycki

    8 grudnia 2013 roku w Gdańsku po raz 22 zostaną wręczone Yachy, nagrody za najlepsze wideoklipy na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Gala wręczenia Yachów odbędzie się w Centrum Świętego Jana w Gdańsku. Znamy nominacje Festiwalu Yach Film 2013.
    Yach Paszkiewicz

    Yach Paszkiewicz ©Tomasz Bołt

    Zostanie wręczonych 9 statuetek Yacha dla twórców wideoklipów nominowanych w 8 kategoriach oraz nagroda internautów CyberYach. Są to: Yach za scenariusz, reżyserię, zdjęcia, kreację aktorską, plastyczną aranżację przestrzeni, innowację, animację, Grand Prix.

    Jak co roku na uroczystej Gali spotkają się autorzy, producenci, nadawcy, dziennikarze i entuzjaści polskiego wideoklipu. Najlepsze teledyski wybiera profesjonalne Jury. Wśród tegorocznych jurorów oprócz "ojca polskiego wideoklipu" Yacha Paszkiewicza, zasiądą w nim Paweł Sito, Walter Chełstowski, Larry Okey Ugwu, Robert Leszczyński oraz Robert Turło.

    W tym roku do Yachów nominowano:



    W kategorii SCENARIUSZ
    1. Czesław Śpiewa Miłosza"Postój Zimowy" - M. Nygaard Hemmingsen
    2. Dyzmatronik"Singiel" - Julian Pęksa
    3. Magnificent Muttley "Stains" - Marcin Starzecki
    4. Tom Horn feat. Jacob A"The Last Day" - Sławek Kotarski / Magdalena Awrejcewicz
    5. Kamp! "Melt" - Tomek Goldbaum Właziński
    6. Igor Volk "Labirynth" - Dawid Krępski

    W kategorii ZDJĘCIA
    1. Bovska "Long Way" - Jakub Wróblewski, Marcin Szrót
    2. Enchanted Hunters "Twin" - Jakub Burakiewicz
    3. Chłopcy kontra Basia "Wieczerza" - Piotr Golemo
    4. Rokiczanka "W Moim Ogródecku" - Damian Bieniek
    5. OSTR & Hades"Mniej Więcej" - Andrzej Rajkowski
    6. Rebeka "Stars" - Katarzyna Baraniewicz

    W kategorii INNOWACJA

    1. Hipersonic "Zwolnion" - Drobczyk/Kopaniszyn
    2. Latające Pięści "Meat Me At The Love Parade" - Paweł Czarnecki
    3. Planet L.U.C. & Trzeci Wymiar "Wymiar Kosmostumostów" - L.U.C. I Tomasz Dyrduła
    4. MC-Makler "Silny Kac" - Jacek Łuczyński
    5. Hurt "Najważniejszy Jest Wybuch" - Barbara Kaja Kaniewska, Marta Malikowska
    6. OSTR & Hades "Mniej Więcej" - Andrzej Rajkowski

    W kategorii KREACJA AKTORSKA
    1. Hello Mark "Never Ending Story" - Anna Jęchorek, Oskar Staszak
    2. Beneficjenci Splendoru "Simlock" - Agata Kulesza
    3. Maryna C "Urok" - Paulina Kinaszewska
    4. Natalia 'Natu' Przybysz "Niebieski"- Natalia Przybysz
    5. Mikromusic "Takiego Chłopaka" - Ola Sawicka, Monika Tchórzewska, Natalia Wieciech, Małgorzata Wewióra, Kamila Ścibiorek, Dagmara Bąk, Sabina Michalska, Marta Kaczorowska
    6. Braz "Karuzela Zła" - Kamil Ziółkowski, Piotr Kreft, Michał Kublik

    W kategorii PLASTYCZNA ARANŻACJA PRZESTRZENI
    1. Hey "Co tam?" - Mela Melak
    2. Przeciwziemia "Covered by sun" - Aneta Gołąbek, Bartosz Sobieraj, Przemysław Banaszek, Konrad Kościelski, Tomasz Jaśkiewicz
    3. MoMo "Od Dzisiaj"; - Izabela Ozierow
    4. Loco Star "Tv Head" - Marsija, Tomasz Ziętek, Pat Stawinski
    5. Big Fat Mama "I Got Soul" - Dagmara Pochyła, Mateusz Somolong
    6. Daddy's Cash & John Lee Hooker Jr. "Boogie Woogie" - WJ Team, Ferwork, Ania Adamiak

    W kategorii ANIMACJA
    1. Spring King - "V-V-V Vampire" - Patryk Bychowski
    2. Makabunda "Ty Albo Żadna" - Bartosz Mikołajczyk
    3. Pochwalone "Dzieweczka" - Marta Zabłocka
    4. Natalia Brozynska"Searching For Devo" - Natalia Brożyńska
    5. Baaba Kulka "Still Live" - Wojciech A. Hoffmann
    6. Kapela Ze Wsi Warszawa "Kołysanka Konopna" - Sylwia Kubus

    W kategorii REŻYSERIA
    1. Hurt "Najważniejszy Jest Wybuch" - Barbara Kaja Kaniewska, Marta Malikowska
    2. Hey "Co tam?" - Dawid Krępski
    3. OSTR & Hades "Czas Dużych Przemian" - Marek Skrzecz
    4. Czesław Śpiewa Miłosza "Postój Zimowy" - M. Nygaard Hemmingsen
    5. Beneficjenci Splendoru "Simlock" - Roman Przylipiak
    6. Magnificent Muttley "Stains" - Marcin Starzecki

    W kategorii GRAND PRIX

    1. Hey"Co tam?" - Dawid Krępski
    2. Kamp! "Melt" - Tomek Goldbaum Właziński
    3. Enchanted Hunters "Twin" - Ola Gowin, Irek Grzyb
    4. Mikromusic "Takiego Chłopaka" - Łukasz Gronowski, Natalia Jakubowska
    5. Hurt "Najważniejszy Jest Wybuch" - Barbara Kaja Kaniewska, Marta Malikowska
    6. Czesław Śpiewa Miłosza"Postój Zimowy" - M. Nygaard Hemmingsen













    W ramach tegorocznego festiwalu, 7 grudnia przez cały dzień odbędą się otwarte pokazy nominowanych wideoklipów, w klubie Pierwsze Piętro w Gdańsku, przy ul. Rajskiej 6 (budynek NOT).

    Dzień później o godzinie 20 w Centrum Świętego Jana (Gdańsk, ul. Świętojańska 50)odbędzie się gala wręczenia Yachów. Bilety można będzie nabyć przed imprezą w cenie 20 złotych.

    Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

    Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND





    Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy

    Wideo