Festiwal Lata z Radiem w Gdyni 26.08.2018: Brodka, Organek,...

  Festiwal Lata z Radiem w Gdyni 26.08.2018: Brodka, Organek, Zalewski, Kortez i inni. Największa otwarta impreza muzyczna [program, dojazd]

  opr. gp

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Organek
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Hukało

  Festiwal Lata z Radiem w Gdyni zapowiada się w gwiazdorskiej obsadzie. Brodka, Coma, Fisz Emade, Kortez, Ørganek, Smolik /Kev Fox, Tulia, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow i wielu innych znakomitych artystów wystąpi podczas „Lato z Radiem Festiwal 2018” – największej otwartej imprezy muzycznej wakacji, która 26 sierpnia odbędzie się na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

  Lato z Radiem Festiwal 2018 w Gdyni - zdjęcia

  WAŻNE! Festiwal Lato z Radiem 26 sierpnia w Gdyni - dojazd, program. Jak dojechać na imprezę? Które ulice będą zamknięte?  Lato z Radiem Festiwal 2018 w Gdyni


  W środę 11 lipca w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce została przedstawiona linia artystyczna wydarzenia „Lato z Radiem Festiwal 2018”, a prezes Zarządu Polskiego Radia Jacek Sobala oraz prezydent Gdyni - Wojciech Szczurek podpisali umowę o wspólnej organizacji przedsięwzięcia.Zobacz galerię

  – „Lato z Radiem Festiwal 2018” to wydarzenie wyjątkowe z dwóch powodów – po pierwsze jest to największa niebiletowana impreza muzyczna w kraju, a po drugie gromadzi ona absolutną czołówkę artystów polskiej sceny muzycznej. Ich talent jest gwarancją najwyższej jakości naszego przedsięwzięcia – mówił Jacek Sobala dziękując jednocześnie za współpracę przy festiwalu Wojciechowi Szczurkowi, który – według prezesa Zarządu Polskiego Radia – w podobny sposób rozumie znaczenie słów „służba publiczna”.

  – Gdynia to nie tylko dynamiczne i prężnie rozwijające się miasto, ale również ośrodek otwarty na kulturę. Jesteśmy najbardziej słonecznym miastem w naszym kraju, kojarzącym się Polakom z letnią porą roku i wakacjami, a w dodatku miejscem zamieszkania najbardziej szczęśliwych ludzi w naszej ojczyźnie. Dlatego ręczę za wspaniałą atmosferę podczas „Lato z Radiem Festiwal 2018” i wierzę w to, że dzięki profesjonalnie przygotowanemu programowi będzie to dla mieszkańców miasta, turystów i słuchaczy Polskiego Radia niezapomniane wydarzenie – dodał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

  Lato z Radiem Festiwal 2018 w Gdyni - dwie sceny i artyści


  Do uczestnictwa w tym unikatowym projekcie muzycznym Polskie Radio zaprosiło 16 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej.

  Występy artystów będą odbywały się na dwóch scenach muzycznych: "Polski Top Wszechczasów" - tu będą występować artyści o ustalonej renomie i dorobku muzycznym.
  Na scenie "idzie nowe" wystąpią młodzi i obiecujący polscy artyści

  Na scenie „Polski Top” – zaprezentują się kolejno: Smolik / Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Ørganek, Krzysztof Zalewski, a na scenie „Idzie nowe” zagrają: Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska.

  Piotr Metz objął kierownictwo artystyczne nad Festiwalem, a także poprowadzi to wydarzenie – razem z innymi dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia, wśród których znaleźli się: Anna Gacek, Ula Kaczyńska, Agnieszka Szydłowska oraz Piotr Baron, Marcin Kusy, Marek Niedźwiecki, Damian Sikorski, Piotr Stelmach, Paweł Sztompke, Hirek Wrona i Tomasz Żąda.

  Dziennikarze Polskiego Radia ze specjalnego studia festiwalowego będą przekazywać relacje na anteny Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24, a portal PolskieRadio.pl przeprowadzi streaming wideo z obu festiwalowych scen.

  „Lato z Radiem Festiwal 2018” – największa otwarta impreza muzyczna wakacji będzie zwieńczeniem tegorocznej trasy kultowej audycji „Lato z Radiem”.

  Lato z Radiem Festiwal 2018 w Gdyni - festiwalowa płyta


  Specjalnie z tej okazji wydana zostanie festiwalowa płyta, na której znajdą się utwory muzyków występujących na obu scenach „Lato z Radiem Festiwal”. Płyta trafi do sprzedaży już podczas wydarzenia.

  Na płycie „Lato z Radiem Festiwal” znajdą się następujące utwory:
  1. Krzysztof Zalewski - Miłość Miłość
  2. Brodka - Varsovie
  3. Kortez - Dobry moment
  4. Fisz Emade Tworzywo - Biegnij dalej sam
  5. Daria Zawiałow - Jeszcze w zielone gramy
  6. Coma - Odwołane
  7. Ørganek - Wiosna
  8. Smolik / Kev Fox - Run
  9. Barbara Wrońska - Nie czekaj
  10. Rebeka - Falling
  11. Tulia - Enjoy The Silence
  12. Oxford Drama - Alter Ego
  13. Xxanaxx feat. Baranovski - Blakk Blood
  14. MaJLo - Another Day
  15. Król - całą ciszę / POKÓJ NOCNY
  16. Polka dziadek (vs Smolik) – bonus track

  Lato z Radiem Festiwal 2018 w Gdyni - studio i strefy


  * Studio festiwalowe działać będzie na Skwerze Kościuszki od 24 sierpnia 2018 roku. Stąd nadawane będą audycje na żywo, dziennikarze Polskiego Radia prowadzić będą wywiady z artystami. Ze studia festiwalowego 25 sierpnia będzie nadawana audycja „Lata z Radiem”.

  * Strefa muzyczna będzie działać 26 sierpnia, godz. 13-24 w trakcie „Lato z Radiem Festiwal 2018”.
  Wydzielona strefa dla artystów, prowadzących i uczestników, w której będzie możliwość przeprowadzenia rozmów i wywiadów z gwiazdami Festiwalu, zrobienia zdjęć z artystami oraz uzyskanie autografów. W tej strefie będzie można również kupić wydaną specjalnie z tej okazji festiwalową płytę, na której znajdą się utwory muzyków występujących na obu scenach „Lato z Radiem Festiwal”.

  * Strefa rodzinna będzie działać 25 i 26 sierpnia 2018 roku w Parku Rady Europy w godz. 10-19. Przygotowana wspólnie ze Sponsorem strefa, w której znajdą się aktywności (gry, zabawy), angażujące całe rodziny. Część zabaw w tym miejscu będzie przeprowadzona przez Polskie Radio Dzieciom.

  * Strefa relaksu będzie działać 25 i 26 sierpnia w godzinach 10-19, Plaża Śródmieście.
  Wydzielona strefa umiejscowiona na plaży przeznaczona na relaks oraz zabawę. Prowadzone w niej będą gry i inne animacje. Będzie tu także DJ oraz sklepik, w którym będzie można kupić wydawnictwa Agencji Muzycznej Polskiego Radia i NCK.

  PERYSKOP: Najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Super

  Bążur (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Moi ulubieni "trójkowi" wykonawcy, brakowało tylko Nohavicy :-)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nuda JAKIEJ JESZCZENIE BYLO

  ANDRZEJ JASIUKIEWICZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  SLUCHAM TROJKI OD LAT I JESTEM ZASZOKOWANY TYM CO WY PREZENTUJECIE DZISIAJ TAKIEJ CHALY TO JESZCZE NIE SLYSZALEM . SKAD BIERZECIE TAKICH ARTYSTOW CO SPIEWAJA JAK NA 1 LISTOPADA .DLA TEGO...rozwiń całość

  SLUCHAM TROJKI OD LAT I JESTEM ZASZOKOWANY TYM CO WY PREZENTUJECIE DZISIAJ TAKIEJ CHALY TO JESZCZE NIE SLYSZALEM . SKAD BIERZECIE TAKICH ARTYSTOW CO SPIEWAJA JAK NA 1 LISTOPADA .DLA TEGO POMYSLODAWCY TEJ KISZKI WIELKIE BRAWA .MAM NADZIEJE ZE NIEBRALI WTYM MOI ULUBIENCY OD BLUESA I ROCK AND ROLLA TROJKA WSTYD zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Największa? Dobre sobie

  Bagman (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  "jest to największa niebiletowana impreza muzyczna w kraju"
  No Przystanku Woodstock aka PolAndRock to nie przebija ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koncert

  Ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Szkoda,że takie wydarzenia nie odbywają się w soboty, aby ludzie przyjezdni mogli brać w nich udział.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A gdzie ?

  Gelo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 10

  A gdzie normalni wykonawcy ???


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Esce

  hektar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Na festiwalu ESKI...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!