Ferie zimowe 2016 w Sopocie. Dwa tygodnie pełne wrażeń [PROGRAM, TERMINY, OPŁATY]

Ewa Andruszkiewicz
Ciekawe atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców kurortu szykuje nowo otwarta w budynku dworca Sopoteka
Ciekawe atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców kurortu szykuje nowo otwarta w budynku dworca Sopoteka Karolina Misztal
Udostępnij:
W czasie ferii zimowych w Sopocie będzie można się nie tylko pobawić, ale i rozwinąć swoje zainteresowania, pasje i talenty. Na organizację czasu wolnego w okresie zimowej przerwy miasto zaplanowało w tym roku środki w kwocie 30 000 złotych.

- W czasie ferii zimowych dzieci i młodzież będą mogły brać udział w szkolnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, m.in. koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, tenisie stołowym, siłowni, w zajęciach artystycznych, a także korzystać z pracowni komputerowych - informuje Justyna Mazur z biura prasowego sopockiego magistratu.

Ciekawe atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców kurortu szykuje nowo otwarta w budynku dworca Sopoteka. To właśnie tam, od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 21.00. czekać będzie na odwiedzających dużo miejsca do twórczej zabawy. Wielbicieli starych gier komputerowych oraz takich tytułów, jak Contra czy Mario, zainteresuje „Powrót do przyszłości - retrogranie”. 20 lutego zdemontowane zostaną wszystkie nowe konsole na terenie Sopoteki. Zastąpi je Retrostation. Wstęp wolny, od 12.00 do 17.00.

W organizację sopockich ferii aktywnie włącza się również Młodzieżowy Dom Kultury.

- Przez całe dwa tygodnie ferii, od poniedziałku do soboty, odbywać się będą u nas warsztaty, między innymi modelarskie, wokalne, szachowe, rytmiczne, plastyczne, a nawet instrumentalne. Będzie też można poćwiczyć karate i podszkolić język angielski - zapowiada Hanna Orlicka, dyrektor MDK w Sopocie. - Miłośników przygód czekają też codziennie inne wycieczki, na przykład do kina czy parku trampolin w Gdyni. Polecamy również zajęcia na basenie - zachęca Hanna Orlicka.

Zobacz też:

Szczegółowy plan zajęć w Sopocie podczas ferii:

Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Warsztaty dźwiękowe dla dzieci i młodzieży 8-16 lat w pracowniach Opery Leśnej
Zajęcia w czasie ferii zimowych: 17-19 lutego 2016
Jak słuchać i tworzyć dźwięki - czyli techniki nagrywania i edycji dźwięku, przy użyciu nowoczesnych narzędzi i nowych technologii multimedialnych.
Zajęcia poprowadzi Sebastian Bednarek – muzyk, twórca, pedagog, którego pasją jest prowadzenie warsztatów edukacyjnych z obszaru oprogramowania muzycznego.

Warsztaty dźwiękowe to propozycja „innych” zajęć muzycznych dla dzieci w mobilnej pracowni warsztatowo-edukacyjnej Creative_ Lab. Dzieci, świat, który ich otacza, multimedia i narzędzia: laptopy, miksery, rzutnik ,mikrofon, tablet lub smartfon przyczynią się do tworzenia muzyki i produkcji dźwiękowych. To przygoda ze światem nowinek technologicznych i wstęp do profesjonalnego ich używania. Będzie to rodzaj kursu ukazujący jak w sposób zabawny i przyjazny używać narzędzi cyfrowych, by stać się małym twórcą, artystą. W prawdziwej atmosferze małego studia nagrań uczestnicy zarejestrują dźwięki i poddadzą wstępnej obróbce zarejestrowany materiał za pomocą bardzo profesjonalnego oprogramowania.

Zarejestrowane głosy i dźwięki zmiksowane będzie można odsłuchać na zestawie profesjonalnych głośników aktywnych.

Na zajęciach będzie można:

 • zagrać improwizowany koncert do dowolnego filmu niemego, animowanego itd.
 • stworzyć remixy przyniesionych przez dzieci utworów
 • stworzyć własne piosenki
 • stworzyć własne dzwonki do telefonu
 • nagrywać dźwięki z festiwalu i je przetwarzać, remiksować, składać
 • przeprowadzić wywiady i zmontować wraz z dźwiękami nagraniami terenowymi z życia festiwalu.
 • nagrywać dźwięki swoimi telefonami i później je edytować i tworzyć abstrakcyjne formy dźwiękowe.

Zajęcia w cyklu 2 lub 3 dniowym po dwie godziny na każde spotkanie.

KOSZT udziału w warsztatach 20 zł

MŁODE ATELIER
Studio muzyczno-aktorskie dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat.
21 lutego 2016, Sala Koncertowa PFK, Opera Leśna, godz. 15.00-18.00

 • Warsztat aktorski: praca nad rolą, analiza tekstu, impro – improwizacja aktorska, ekspresja sceniczna, poszukiwanie własnego „ja”.
 • Warsztat wokalny: emisja głosu, dykcja, praca nad interpretacją piosenki, ćwiczenia indywidualne i grupowe, praca z mikrofonem.
 • Warsztat ruchu: poszukiwanie nowych rozwiązań ruchowych i choreograficznych w tańcu. Pogłębianie świadomości ciała, ekspresji oraz porozumienia poprzez ruch.

Koszt udziału w zajęciach 100 zł

Więcej informacji na http://mlodeatelier.pl/o-nas/

Sopoteka

Retrostation w Sopotece
Zapraszamy wielbicieli starych gier oraz takich tytułów, jak Contra czy Mario. Zapraszamy do Sopoteki na „Powrót do przyszłości – retrogranie” – 20 lutego demontujemy nasze nowe konsole i udostępniamy Retrostation! A to wszystko dzięki uprzejmości załogi sklepu Press Start. Bawimy się 20 lutego 2016 r. w godz. 12:00 - 17:00; Sopoteka (w budynku dworca), ul. Tadeusza Kościuszki 14 w Sopocie. Wstęp wolny!

Wielkie Granie i Budowanie w Sopotece
Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym i młodzież. Dużo miejsca do twórczej zabawy: kolorowe klocki w ilości, która sprawia że uśmiech sam pojawia się na twarzy i nowe, popularne gry planszowe to nasz przepis na ferie w Sopotece!

Zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 21.00, Sopoteka (w budynku dworca), ul. Tadeusza Kościuszki 14 w Sopocie. Wstęp wolny!

Wypożyczalnia dla Dzieci zaprasza dzieci najmłodsze na:

 • Zimowe warsztaty plastyczne
 • Zajęcia przy użyciu różnych technik
 • Środy i piątki w godz. 11.00 – 12.00

Kino na Ferie
projekcje bajek i filmów pełnometrażowych dla dzieci
wtorki i czwartki, godz. 17.00

Teatrzyk Pacynka
premiery przedstawień kukiełkowych
poniedziałki, godz. 17.00
Wstęp wolny!

Filia 5 „Koc i Książka” zaprasza dzieci na zajęcia plastyczno-edukacyjne pt „Książka na piątkę w ferie” – 19 stycznia (wtorek), 2016, g. 17.00
Miejsce spotkania: Filia 5 „Koc i Książka” ul. Kazimierza Wielkiego 14
Wstęp wolny!

Filia 6 Sopockiej Biblioteki serdecznie zaprasza dzieci na spotkania „Ferie z Bajką – Grajką”, czyli słuchanie bajek i zajęcia plastyczne w dniach 15 – 19 i 22-26 lutego, od godz. 14:00 do 15:00; Sopot, ul. 23 Marca 77 c.

Muzeum Sopotu

Zapraszamy serdecznie na wystawę "Hanna Żuławska (1908-1988). Twórcy i założyciele szkoły sopockiej", która będzie otwarta od 23.01 -31.03.2016 r. Wystawie będą towarzyszyć oprowadzania kuratorskie oraz zajęcia dla grup szkolnych dotyczące twórczości artystki.

Państwowa Galeria Sztuki

Plac Zdrojowy 2
www.pgsp.pl
Galeria czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00 – 19:00
Kasa biletowa czynna do godziny 18:30
Biuro PGS czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie serdecznie zaprasza na wystawy, oprowadzania kuratorskie, zajęcia kulturalne oraz warsztaty edukacyjne.

WYSTAWY

 • do 17.01.2016 Jerzy Lewczyński „Album życia. Wybór z dwóch kolekcji prywatnych”
 • do 17.01.2016 Salon Sopotu. Sztuka współczesna z kolekcji Państwowej Galerii Sztuki
 • 15.01. – 16.01.2016 IV Dwubiegunowe Spotkanie Performerów MULTI OCCULTI
 • 22.01. – 28.02.2016 II Triennale Sztuki Pomorskiej wystawa pokonkursowa

Ceny biletów:
bilet normalny - 10 zł
bilet ulgowy - 7 zł
bilet dla mieszkańca Sopotu - 5 zł
bilet ulgowy szkolny (grupa min. 20 osób) - 4 zł od osoby
bilet dla słuchacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku (grupa min. 20 osób) - 4 zł od osoby
w piątki wstęp wolny

OPROWADZANIA KURATORSKIE

Zapraszamy na oprowadzania kuratorskie. O wystawach opowiedzą nasi pracownicy, Magdalena Swacha oraz Adam Mandziejewski. Prosimy o wcześniejsze umawianie się na takie zwiedzanie ekspozycji, z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem, telefonicznie lub mailowo:
Magdalena Swacha, Gł. specjalista ds. wystawienniczych i edukacji kulturalnej, e-mail: kuratorzy@pgs.pl, tel.: 58 551 06 21 wew. 116
Adam Mandziejewski, Gł. specjalista ds. wystawienniczych i edukacji kulturalnej, e-mail: a.mandziejewski@pgs.pl, tel.: 58 551 06 21 wew. 111
Oprowadzanie w cenie biletu.

WARSZTATY EDUKACYJNE
Proponowana oferta edukacyjna skierowana jest do odbiorców w różnym wieku, zarówno szkolnym, gimnazjalnym i licealnym. Na zajęciach prowadzonych metodą interaktywną najmłodsi i nieco starsi poznawać będą zagadnienia związane ze sztuką dawną i współczesną, a także zachęcani będą do kreatywnego myślenia oraz samodzielnej interpretacji i oceny dzieła sztuki.
Zajęcia kulturalne odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 14:00. Terminy i tematy lekcji prosimy uzgadniać z dwudniowym wyprzedzeniem w godzinach 8:00 - 15:30.
Kontakt:
Magdalena Swacha, Gł. specjalista ds. wystawienniczych i edukacji kulturalnej, e-mail: kuratorzy@pgs.pl, tel.: 58 551 06 21 wew. 116
Cennik :
- grupy zorganizowane: 50 zł lekcja kulturalna + 3 zł bilet wstępu od uczestnika (bardzo prosimy aby grupy nie przekraczały 30 osób)
-osoby indywidualne: 10 zł lekcja kulturalna

WARSZTATY EDUKACYJNE W PGS

Proponowana oferta edukacyjna skierowana jest do odbiorców w różnym wieku, zarówno szkolnym, gimnazjalnym i licealnym. Na zajęciach prowadzonych metodą interaktywną najmłodsi i nieco starsi poznawać będą zagadnienia związane ze sztuką dawną i współczesną, a także zachęcani będą do kreatywnego myślenia oraz samodzielnej interpretacji i oceny dzieła sztuki.
Zajęcia kulturalne odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 14:00. Terminy i tematy lekcji prosimy uzgadniać z dwudniowym wyprzedzeniem w godzinach 8:00 - 15:30.
Kontakt:
Magdalena Swacha, Gł. specjalista ds. wystawienniczych i edukacji kulturalnej,
e-mail: kuratorzy@pgs.pl, tel.: 58 551 06 21 wew. 116
Cennik:
- grupy zorganizowane: 50 zł lekcja kulturalna + 3 zł bilet wstępu od uczestnika
(bardzo prosimy aby grupy nie przekraczały 30 osób)
- osoby indywidualne: 10 zł lekcja kulturalna

PROPOZYCJE WARSZTATÓW

Liceum
Wykłady i prezentacje z zakresu sztuki współczesnej w nawiązaniu do aktualnych zagadnień kulturowych. Wykłady mają za zadanie rozbudzać zainteresowania oraz przekazywać najnowsze zjawiska w sztuce jak i w spokrewnionych z nią dziedzinach. Są one też propozycją interaktywną, zachęcają do działania twórczego w obrębie proponowanej tematyki oraz współpracy z uczniami liceów o profilu artystycznym i spoza niego. Uczniowie po wysłuchaniu referatu i obejrzeniu prezentacji rozpoczną dyskusję lub interakcję biorąc udział w warsztacie.
1. Kim jest kurator kim twórca a kto to odbiorca?
Sztuka jest dziś mniej lub bardziej czytelna i rozpoznawalna. Jej funkcjonalność i pole obecności ciągle się rozrastają. Nabiera ona nowych wartości i przypisywana jest różnorakim zjawiskom. Kto ją kształtuje, inicjuje? Czy rolę tą pełnią wyłącznie zobligowani do tego artyści, czy funkcja ta przynależy do innego grona osób? Jak rozpoznać dzieło sztuki, artystę i miejsce, gdzie pokazywana jest twórczość? To pytania nie tylko dla specjalistów w tej dziedzinie ale i dla odbiorców.
2. Hipermęski styl
Jaką rolę pełni dziś kobieta czy jako homo duplex wieczna młodość i piękno, czyli bunt osobowości chcącej uznania dla swej podmiotowości. Dziś również możemy zdać sobie pytanie co to jest feminizacja ciała męskiego, a co to jest tzw. hipermęskość, mówiąca o twardym mężczyźnie - modelu propagowanym przez Roberta Bly’a, oraz czym on się różni od mężczyzny przystosowanego do świata dominujących kobiet - miękkiego mężczyzny z lektury Susan Faludi?
3. Twórczość subkultur
Sztuka naiwna, sztuka masowa, sztuka laicka i autodydaktyczna są zaczątkiem sztuki subkultur, sztuki rzemieślniczej, swoistej kultury społecznej o specyficznych znakach jak "Pig and Crossbones" (dwa piszczele z głową świni), Stecyka, wyrastającego w środowisku skateboardingu, surfingu. Sztuka tych grup społecznych to ich styl bycia, muzyka, moda mówiące o pewnych nowych zjawiskach w sztuce.
4. Sztuka w mieście
Sztuka w poszczególnych aglomeracjach nabiera swojego charakteru ale i odkształca obszar, w którym się znajduje. Charakter masowy i płynny, nadaje powoli estetyka, tania komercja ustępuje jej miejsca…
5. Design
Design, sztuka użytkowa, sztuka fun and celebration? Design jest przypisany obiektom, jak i modzie, czy istnieje dziś linia, która rozdziela te dwa rozłączne niedawno obszary. Design to szata, skóra, powierzchnia, czym jeszcze może być? To hobby, technologia, czy nowy język ciała i miejsca? Jak się wszystko zaczęło i dokąd zmierza design?
6. Sztuka przez telefon
Flash mob, czyli nowa tradycja spotkań. Jeden z pionierów flash mob Anglik Adam Bradley mówi: „flash mob zakotwicza świat wirtualny w rzeczywistości. To przeniesienie funkcji ‘bcc’ w programach pocztowych do realnego życia. Przykładami są takie akcje flash mob jak np.: w 2003 roku w Nowym Jorku przy aranżowaniu akcji w domu towarowym Macy’s wszyscy zgromadzeni dopytywali się o love rug - dywan miłości lub tłum zebrany w sklepie z butami gdzieś na Manhattanie wczuwał się w rolę wycieczki autobusowej z Maryland’u, przy wykorzystaniu www i telefonii komórkowej - udało się przeprowadzić kilka spektakularnych manifestacji politycznych.
7. Wioska sztuki
Symbolem architektury powiązanej ze sztuką są nie tylko nowoczesne drapacze chmur dziś również w małych wioskach znaleźć można już dawno zakotwiczoną sztukę. Ekologiczne wioski sztuki tworzą wiejskie alternatywne społeczności tzw. WAS, działające od 1998 r., ich rzemiosło artystyczne stanowi daleko rozwiniętą działalność twórczą i społeczną, jaka jest źródłem artykulacji twórczej, korzeniem. Od kilkudziesięciu lat utrzymują własną niezakłóconą kulturę, potrafią niezmiennie trwać wobec przyspieszającej rzeczywistości. Są one trwałym wzorem wolności dotyczącej organizacji ich całego życia, które można powiedzieć w obliczu tempa XXI wieku, jest specyficznym rodzajem sztuki społecznej, nurtem niezależnym.

Szkoła podstawowa i gimnazjum:
1. Sztuka prehistoryczna
Gimnazjum:
Skonstruuj rzeźbę niczym z paleolitu w stylu egipskich tzw. istot hybrydowych, czy czarowników, wyróżnij cechy ludzkie i zwierzęce odpowiadając na pytanie kim dla ciebie jest antybohater? Dzieci zainspirowane pradawnymi rzeźbami konstruują własną wyimaginowaną postać, nie tyle złego co anty herosa. Dodatkowo historia rzeźby w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Najprostsze techniki rzeźbiarskie, w materiałach takich, jak glina czy, drewno mogą wyglądać inaczej w połączeniu z różnymi materiałami. Dziecko poruszając się w typowej dla siebie technice może stworzyć pacynki, lub figurki oddające ich bajkowych bohaterów wyróżniających się mitologicznymi atrybutami.
2. Sztuka starożytnej Grecji
Gimnazjum:
Starożytna Grecja to historie pisane na wazach. W stylu czerwono lub czarno figurowym pojawiają się dawne mini opowieści, sceny figuratywne Jak można je połączyć po raz kolejny zilustrować włączając w nie swojego bohatera? Zadaniem uczniów będzie ułożenie komiksu w stylu egipskich malowideł, czerwono lub czarno figurowym, w tech. pasteli. W efekcie powstanie komiks przygotowany do wydruku na kubku. Dodatkowo historia ceramiki w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Na przygotowanych z papieru formach naczyń wykonaj wzory z wcześniej wyciętych szablonów. Ciekawa mozaika na pudełku czy papierowej formie naczynia to świetny upominek lub schowek na własne skarby!
3. Sztuka starożytnego Rzymu
Gimnazjum:
Rzym starożytny to nowości konstrukcyjne w architekturze. Młodych architektów czeka nie lada wyzwanie zadaniem ich będzie stworzenie nowego łuku triumfalnego do konkretnego wydarzenia. Tytuł zdarzenia jaki zostanie zamieszczony na budowli ma wiązać się z przygodą, niezapomnianą chwilą lub sukcesem jakim chcieliby się pochwalić. Efektem będzie instalacja powstała z opakowań, pudełek różnego typu. Dodatkowo historia cudów architektury Rzymu w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Jak może powstać kolumna bez użycia typowych surowców budowniczych? Dodatkowo pomyśl, jaki rodzaj symbolicznej rośliny chciałbyś na niej umieścić w formie płaskorzeźby?
4. Sztuka romańska
Gimnazjum:
Sztuka romańska znana jest z malarstwa miniaturowego, które wzbogacało ówczesne książki, pomożemy ci stworzyć własny inicjał na bazie starego typu czcionek, antykwy i italiki, minuskuły karolińskiej. Znajdziemy też miejsce w Sopocie gdzie mógłbyś pozostawić swój graficzny ślad. (litery z barwionego piasku sypane na plaży w Sopocie lub w innym miejscu np. "Monciak" / litery z szablonów będą graficiarskim dawnym i aktualnym znakiem). Dodatkowo historia czcionki w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Wymyśl własny kształt litery z gliny i ozdób ją kolorowymi szkiełkami, koralikami i innymi ciekawymi drobiazgami. Wykreowana literka może być wisiorkiem i amuletem, który może mieć właściwości ochronne lub magiczne.
5. Sztuka gotycka
Gimnazjum:
Malarstwo na desce temperami to jedna z pierwszych technik malarskich. Spróbuj sam zagruntować deskę i namalować wcześniej przygotowaną scenę rodzajową. Powstanie wielkoformatowe dzieło złożone z kilku tablic, które będzie można zaprezentować w szkole jako wspólne dzieło uczniów. Co zaproponujesz jako temat dzieła? W przeniesionym gotyckim obrazie pojawią się także uczniowie! Dodatkowo historia malarstwa gotyku w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Uczniowie zapoznają się z techniką temperową, oraz ze specyfiką etapów tworzenia malarskiego dzieła. Dzieci na zagruntowanych już deskach wykonają miniatury malarskich pejzaży taką pocztówkę mogą podarować na specjalną okazję.
6. Sztuka renesansu
Gimnazjum:
Leonardo da Vinici, Michał Anioł, Rafael Santi pomogą zapoznać się z osiągnięciami tej epoki. Wykonaj wielkoformatowy rysunek z użyciem, współczesnych technik kopiowania obrazów. Zaproponuj nowy kanon piękna możesz go określić w dowolny indywidualny rysunkowy sposób. Zapoznanie z techniką węgla, sangwiny i sepii. Prezentacja katalogu wystawy Rysunek XVI-XVIII Niemcy, Włochy , Niderlandy. Dodatkowo kopia, pastisz falsyfikat w historii sztuki w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Czy można upiększyć dzieła renesansowe? Tak, jeśli masz ciekawą do opowiedzenia historię! W technice kolażu połączonej z rysunkiem powstaną dzieła, jakie z chęcią powiesisz na ścianie nie tylko u siebie w pokoju.
7. Sztuka manieryzmu, rokoka i baroku
Gimnazjum:
Linia falista, zdobienia, wszelakie udziwnienia to charakter epoki baroku, Barocco (z włoskiego) dokładnie oznacza dziwaczny. Cechy te widoczne były też w modzie. Pojawiły się typowe fryzury epoki, wśród męskich dominowało zaczesanie typu allonge. Kolejny okres rokoka to sukces kobiecej wysokiej fryzury fontanges lub a la fregata. Zainspiruj się obrazami Giuseppe Arcimboldo i wykonaj własną perukę z owoców i kwiatów lub perukę na wybraną imprezę tematyczną, na jaką chciałbyś się udać. Dodatkowo historia mody baroku i rokoka w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Symbolem baroku jest muszla jej motywem możemy ozdobić ceramiczne kafle. Technika malowania na ceramice stanie się kolejną przygodą ze sztuką!
8. Sztuka klasycystyczna
Gimnazjum:
Klasycyzm w malarstwie to w szczególności działania z perspektywą, o które w szczególności dbał Piero della Francesca. Przyjrzyj się reprodukcji jego obrazu i wypełnij puste pola wybranym przez siebie motywem w dowolnej perspektywie. Młodzież prócz działań plastycznych zapozna się z analizą dzieł plastycznego. Dodatkowo analiza dzieła plastycznego w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Najlepszym sposobem na poznanie nowych wymiarów perspektywy może być fotografia. Samodzielnie wykonane zdjęcia z perspektywy żabiej, czy z lotu ptaka ułożą się w krótką historię fotografii i architektury. Warto znać podstawowe pojęcia fotografii jak oświetlenie, kadr, ustawienie modela w przestrzeni.
9. Impresjonizm i postimpresjonizm
Gimnazjum:
Nie tylko sprey'ami uda ci się namalować graffiti możesz użyć do tego stempli innych ciekawych narzędzi malarskich, impresjonistyczne ślady pozostaną na jednej ze ścian trójmiasta. Uczniowie dowiedzą się jakie są zasady perspektywy barwnej i wzajemnego oddziaływania barw. Dodatkowo historia perspektywy w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Za pomocą wałków z wzorami, stempli stwórz wielkoformatowe dzieło impresjonistyczne pamiętaj o zastosowaniu trzech kolorów tak, aby uzyskać kolory pochodne I i II stopnia. W efekcie nakładanych wariantów kolorów i zabawy tuszem zobaczysz jak oddziałują na siebie barwy tzw. relatywizm barw oraz poznasz tzw. perspektywę barwną.
10. Romantyzm
Gimnazjum:
Zabierz ze sobą kartkę z wakacji a wyjdziesz z mariną lub innym ciekawym pejzażem romantycznym. Na czym polegało malarstwo romantyczne jakie elementy obrazu stanowiły o jego istocie i jak wykonać taki obraz? Dodatkowo historia technik malarskich czołowych artystów romantyzmu w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Z wielu obrazów, jakie cię otaczają, czy są to fotografie, malarstwo, rysunek, plakat, ulotka możesz zrealizować ten jeden wyglądający jak romantyczny krajobraz. Czym cechowało się malarstwo romantyczne i jaki przekaz zachowywało?
11. Action painting
Gimnazjum:
Styl ten to określony ruch ciała w połączeniu z wypracowanym gestem, jakim nanoszone są farby. Zaproponuj jaki rodzaj ruchu chciałbyś zapisać na tkaninie za pomocą farby, wykonaj realizację malarską tak abyś mógł ją zaprezentować jako gotową formę dekoracyjną do ulubionego przez ciebie wnętrza. Dodatkowo historia action painting w pigułce
- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Na gotowych workach z tkaniny będziemy uczyć się malarstwa, pomyśl jaki motyw byłby odpowiedni aby torba stała się częścią twojego ubioru. Do malarstwa posłużą nam kolorowe nitki.
12. Pop art
Gimnazjum:
To sztuka czerpiąca z kultury masowej, konsumpcjonizmu, massmediów. Z przygotowanych zdjęć tzw. ready mades wykonaj plakat promujący jakieś wydarzenie dotyczące sztuki (przedstawienie teatralne, film, design). Jak stworzyć trafny obraz włączając w nie odpowiednie hasło? Jak przy plakacie posłużyć się fotomontażem techniką typową dla tego okresu sztuki. Dodatkowo historia pop artu w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
Czy i w jaki sposób można skonstruować biżuterię o różnorodnym zastosowaniu, technika makramy połączona z gotowymi elementami naturalnymi może być nową formą użytecznej ozdoby.
13. Fotomontaż
Gimnazjum:
Poznaj fotografów reportażowych, zobacz kolekcję zdjęć portretowanych muzyków sceny pop. Pomożemy ci wykonać charakteryzację i wykonać odpowiednie zdjęcie. Dowiesz się także jak powinno wyglądać studio fotograficzne i jak pracować z modelem. Po wykonaniu zdjęcia koledze umieść go na na plakacie stosując technikę fotomontażu. Dodatkowo historia fotografii dokumentalnej w pigułce- multiprezentację weź do domu!
Podstawówka I-VI:
W technice ksero, frotażu i kolażu możesz stworzyć własną okładkę na książkę, zakładkę lub podkładkę pod myszkę.

MOSiR

PLAN IMPREZ REKREACYJNO-SPORTOWYCH organizowanych przez MOSiR w Sopocie w czasie ferii zimowych 2016 r.:
- 16.02.2016 / wtorek / godz. 10.00
Turniej koszykówki - rocznik 2003 i młodsi oraz 2000-2002
Zapisy w dniu zawodów w godz. 9.00-10.00 / zespoły 3-osobowe/
Sala II LO w Sopocie Al. Niepodległości 751
UWAGA – kibice proszę zabrać buty na zmianę

- 17.02.2016 / środa / godz. 10.00
Turniej piłki nożnej halowej – rocznik 2003 i młodsi /zespoły 5-osobowe/
Zapisy w dniu zawodów w godz.9.00-10.00
Sala SSP 9 w Sopocie ul. Kolberga 15

- 18.02.2016 / czwartek/ godz. 10.00
Turniej koszykówki - rocznik 1996 - 1999 /zespoły 3 osobowe/
Zapisy w dniu zawodów w godz. 9.00-10.00
Sala II LO w Sopocie Al. Niepodległości 751

- 20.02.2016 / sobota/ godz.11.00
Zawody narciarskie na stoku Łysej Góry w Sopocie
Zapisy w Barze Sabat w godz.9.30-11.00
Rywalizacja odbywa się w 8 kat. wiekowych. Podział na kategorie po zapisach w dniu zawodów.
Zawody uzależnione od warunków śniegowych na stoku Łysej Góry.

- 23.02.2016/ wtorek/ godz. 10.00
Turniej piłki nożnej halowej - rocznik 2000-2002 /zespoły 4-osobowe/
Zapisy w dniu zawodów w godz. 9.00-10.00
Sala SSP 9 w Sopocie , ul. Kolberga 15

- 24.02.2016 / środa/ godz.10.00
Zawody pływackie dziewcząt i chłopców
Rocznik 2006 i młodsi 25 metrów stylem dowolnym
Rocznik 2003-2005 i 2000-2002 50 metrów stylem dowolnym
Zapisy w dniu zawodów na basenie MOSiR ul. Haffnera w godz. 9.00-10.00

- 25.02.2016 / czwartek / w godz.10.00
Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych,
Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych
Zapisy w dniu zawodów w godz. 9.00-10.00
Sala SSP 8 w Sopocie ul. 3-Maja 41

- 26.02.2016 / piątek / godz.11.00
Zawody saneczkowe dziewcząt i chłopców
Zapisy i podział na kategorie wiekowe w dniu zawodów w godz. 10.00-11.00
Zawody uzależnione od warunków śniegowych na stoku Łysej Góry

KRYTA PŁYWALNIA - ceny biletów na krytą pływalnię MOSiR w czasie ferii dla dzieci i młodzieży wynosić będzie 5,00 za cykl.
Kąpielisko Morskie Sopot
Przez całe ferie lodowisko będzie czynne w godz. 11:30 - 20:00, przy czym od poniedziałku do piątku pierwszą godzinę (11:30 - 12:30) przeznaczamy na szkółkę łyżwiarską.

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

tel. 58 551 – 41 – 31;
e-mail: mdk.imprezy@gmail.com
www.mdk.sopot.pl

PONIEDZIAŁEK 15.02.2016

9.00 – 12.30 – Warsztaty plastyczne dla dzieci 6-11lat
9.30 – 12.00 – Gra na instrumentach (pianino, flet)-godz. ustalane indywidualnie
10.00 – 12.35 - Warsztaty z modelarstwa
10.00 – 12.00 – Warsztaty wokalne
9.30 – 11.05 – Szachowe i brydżowe rozgrywki dla dzieci i młodzieży
13.00 – 14.00 – Rytmika 3-6lat
16.20 – 17.00 – Basen – nauka i doskonalenie pływania –
Wyjście do U7 w Gdyni

WTOREK 16.02.2016
9.00 – 12.30 - Warsztaty plastyczne dla dzieci 6-11lat
9.00 – 9.45 - Zajęcia karate – gr.I - dzieci 4 – 5 lat
9.45 – 10.30 - Zajęcia karate – gr.II – dzieci 6 - 7 lat
10.30 – 11.15 - Zajęcia karate – gr.III – dzieci 8 - 9 lat
11.15 – 12.00 - Zajęcia karate – gr.IV – dzieci od 10 lat
9.30 – 12.00 – Warsztaty instrumentalne (flet, pianino); podział na grupy
9.30 – 13.00 – Szachowe i brydżowe rozgrywki dla dzieci i młodzieży
10.00 – 13.45 - Warsztaty muzyczne – gra na gitarze (podział na grupy)
Wyjście do Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie - Warsztaty dla dzieci

ŚRODA 17.02.2016
9.30 – 12.30 - Warsztaty plastyczne dla dzieci (6- 11lat)
9.30 – 12.00 – Warsztaty instrumentalne (flet, pianino); podział na grupy
9.30 – 11.00 – Szachowe i brydżowe rozgrywki dla dzieci i młodzieży
10.00 – 13.00 – Zajęcia Zespołów Rozrywkowych
10.00 – 11.30 – Warsztaty wokalne
10.00 – 13.45 - Warsztaty muzyczne – gra na gitarze (podział na grupy)
12.00 – 14.00 – Warsztaty teatralne dla dzieci od 8 lat
WYJAZD do Parku Jump City w Gdyni

CZWARTEK 18.02.2016
9.00 – 9.45 - Zajęcia karate – gr.I - dzieci 4 – 5 lat
9.45 – 10.30 - Zajęcia karate – gr.II – dzieci 6 - 7 lat
10.30 – 11.15 - Zajęcia karate – gr.III – dzieci 8 - 9 lat
11.15 – 12.00 - Zajęcia karate – gr.IV – dzieci od 10 lat

9.00 – 12.00 – Warsztaty plastyczne dla dzieci (6-11lat)

9.00 – 11.15 – Zajęcia Logopoedyczne
9.30 – 12.00 – Warsztaty instrumentalne (flet, pianino); podział na grupy
10.00 – 13.00 – Warsztaty muzyczne – gitara (podział na grupy)
13.00 -14.00 – Rytmika 3-6lat
WYJŚCIE DO MULTIKINA W SOPOCIE

PIĄTEK 19.02.2016
10.00 – 11.30 – Zajęcia Szachowe
15.30 – 16.20 – Basen – nauka i doskonalenie pływania –
16.20 – 17.00 – Basen
17.00 – 17.40 – Basen
WYJAZD DO EXPERYMENTU W GDYNI

SOBOTA 20.02.2016
9.20 – 10.00 – Basen – nauka i doskonalenie pływania –
10.00 – 10.40 – Basen
10.40 – 11.20 – Basen
11.20 – 12.00 - Basen

PONIEDZIAŁEK 22.02.2016
9.00 – 12.30 – Warsztaty plastyczne dla dzieci 6-11lat
9.30 – 12.00 – Gra na instrumentach (pianino, flet)-godz. ustalane indywidualnie
9.30 – 11.05 – Szachowe i brydżowe rozgrywki dla dzieci i młodzieży
10.00 – 13.45 - Warsztaty muzyczne – gra na gitarze (podział na grupy)
10.00 – 12.35 - Warsztaty z modelarstwa
10.00 – 12.00 – Warsztaty wokalne
13.00 – 14.00 – Rytmika 3-6lat
16.20 – 17.00 – Basen – nauka i doskonalenie pływania –
Wyjście do Grodziska w Sopocie,

WTOREK 23.02.2016
9.00 – 12.30 - Warsztaty plastyczne dla dzieci 6-11lat
9.00 – 9.45 - Zajęcia karate – gr.I - dzieci 4 – 5 lat
9.45 – 10.30 - Zajęcia karate – gr.II – dzieci 6 - 7 lat
10.30 – 11.15 - Zajęcia karate – gr.III – dzieci 8 - 9 lat
11.15 – 12.00 - Zajęcia karate – gr.IV – dzieci od 10 lat
9.30 – 12.00 – Warsztaty instrumentalne (flet, pianino); podział na grupy
9.30 – 13.15 – Szachowe i brydżowe rozgrywki dla dzieci i młodzieży
Wyjście do Multikina w Sopocie

ŚRODA 24.02.2016

9.30 – 12.30 - Warsztaty plastyczne dla dzieci (6- 11lat)
9.30 – 12.00 – Warsztaty instrumentalne (flet, pianino); podział na grupy
9.00 – 10.00 – Winter English –j. angielski -Babies
10.00 – 11.00 – Winter English – j. angielski-Kids
11.00 - 12.45 – Winter English – j. angielski-Teens
10.00 – 13.45 - Warsztaty muzyczne – gra na gitarze (podział na grupy)
12.00 – 14.00 – Warsztaty teatralne dla dzieci od 8 lat
Warsztaty w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie lub Lodowisko w Sopocie

CZWARTEK 25.02.2016
9.00 – 12.00 – Warsztaty plastyczne dla dzieci (6-11lat)
9.30 – 12.00 – Warsztaty instrumentalne (flet, pianino); podział na grupy
9.30 – 14.00 – Szachowe i brydżowe rozgrywki dla dzieci i młodzieży

10.00 – 13.00 – Warsztaty muzyczne – gitara (podział na grupy)
10.00 – 13.30 - Szachowe rozgrywki dla dzieci i młodzieży (podział na grupy)

9.00 – 11.15 – Zajęcia Logopoedyczne
13.00 -14.00 – Rytmika 3-6lat
WYJŚCIE DO MULTIKINA W SOPOCIE

PIĄTEK 26.02.2016
10.00 – 12.30 - Warsztaty z modelarstwa
15.30 – 16.20 – Basen – nauka i doskonalenie pływania
16.20 – 17.00 – Basen
17.00 – 17.40 - Basen

SOBOTA 27.02.2016
9.20 – 10.00 – Basen – nauka i doskonalenie pływania
10.00 – 10.40 – Basen
10.40 – 11.20 – Basen
11.20 – 12.00 - Basen

Istnieje możliwość zmian w programie z przyczyn niezależnych od organizatora. PROSIMY NA BIEŻĄCO ZAPOZNAWAĆ SIĘ Z PLANEM FERII ZIMOWYCH

Teatr na Plaży

SOPOCKI TEATR MUZYCZNY BAABUS MUSICALIS ZAPRASZA DZIECI I MŁODZIEŻ NA WARSZTATY TEATRALNO – MUZYCZNE PT. „ZIMOWY TEATR”
Al. Mamuszki 2, Sopot
15.02 - 20.02.2015 roku w godz. 9.00 – 14.00 (zapewniamy 1x ciepły posiłek)

Podczas warsztatów odbędą się zajęcia pod kuratelą doświadczonych artystów z zakresu:

 • aktorstwa
 • wokalistyki
 • tańca
 • choreografii
 • scenografii

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie