Fatalna passa przerwana [WIDEO]

Zawodnicy kościerskiej Kaszubii w wielkim stylu pokonali na wyjeździe Start Miastko

Na taki mecz kibice Kaszubii Kościerzyna czekali już od dłuższego czasu. Biało-bordowi w wielkim stylu pokonali na wyjeździe Start Miastko.

Piłkarze Kaszubii przerwali fatalną passę czterech porażek z rzędu w starciu ze Startem Miastko. Początek pierwszej odsłony nie zwiastował spektakularnego sukcesu podopiecznych Marcina Martyniuka. Przez dużą część meczu, gra toczyła się w środkowym polu boiska, a pierwsza bramka padła dopiero po upływie 30 minut. Jej autorem był Tomasz Tuttas. Piłkarzom Kaszubii udało się podwyższyć swoją zdobycz bramkową tuż przed zejściem do szatni. W 44 minucie bramkę strzelił Mariusz Węgliński.

Po wznowieniu gry, gospodarze starali się zdobyć kontaktowego gola, ale na to nie pozwoliła im żelazna defensywa Dumy Kaszub. Na kolejnego gola w wykonaniu Kaszubii trzeba było czekać 25 minut od gwizdka rozpoczynającego drugą część rywalizacji. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Drzymała. Pięć minut później na 4:0 podwyższył strzelec drugiego gola - Mariusz Węgliński. W końcowej fazie spotkania piłkarzom naszej drużyny udało się jeszcze dwa razy pokonać bramkarza gospodarzy. Autorami bramek byli kolejno: Tomasz Tuttas i Kacper Zengerski.

W sobotę 16 września biało-bordowi na własnym boisku zmierzą się z rezerwami Arki Gdynia. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15.