Farma Alexa - nowy park rozrywki na Pomorzu

Materiał informacyjny FORMEL sp. z o.o. sp.k.
Rozmowa z Andrzejem Rolskim, menadżerem ds. PR Farmy Alexa.

- Farma Alexa to nowa atrakcja turystyczna na Pomorzu pod Łebą, która odkryła zupełnie inny temat atrakcji sezonowych. Dlaczego akurat farma i kim jest Alex?

AR – Od samego początku powstania koncepcji stwierdziliśmy, że najlepiej wspominamy wakacje spędzane w dzieciństwie na wsi. Dzisiaj już niewiele osób ma możliwość wyjazdu na wieś, gdzie mogliby pojeździć z dziadkiem lub wujkiem traktorem, poskakać na sianie, pobiegać po polu kukurydzy czy zobaczyć jak rośnie marchewka. Nasze codzienne życie jest bardzo poukładane. Mieszkamy w blokach, na osiedlach, gdzie mało jest zieleni i swobody. Chcieliśmy dać rodzinom miejsce, w którym spędzą wspólnie czas w sielskiej atmosferze. Aby każdy mógł założyć wygodne buty i pobawić się. Farma Alexa to miejsce, w które włożyliśmy całe serce, aby naszym gościom było jak najprzyjemniej.

Co do samego Alexa - to główny bohater naszej bajki i farmy. Jest wesołym i radosnym królikiem, ubranym w ogrodniczki, przeżywającym przygody na naszej farmie. Możemy go spotkać w Królikowie, gdzie mieszka, ale także odkryć jego magiczny dzwon, spełniający życzenia, ukryty w labiryncie w polu kukurydzy. Alex to wyjątkowy królik, przyjaciel każdego z nas.

- Na stronie internetowej widać śmieszne nazwy Chomikowo, Siankowo, Grillówka, Traktorkowo. Co to za atrakcje i skąd te nazwy

AR – To cały nasz świat (śmiech). Świat Farmy Alexa. Siankowo to miejsce dla najmłodszych z wielką piaskownicą i labiryntem w sianie. Chomikowo to ogromne beczki na torach, w których można się kompletnie zakręcić. Traktorkowo to nic innego jak pierwsza nauka jazdy dla najmłodszych prawdziwym traktorkiem - tyle, że na pedały. Grillówka to jeden z punktów gastronomicznych, w którym można skosztować ciepłych przekąsek.

Nazwy tworzyliśmy pod kątem naszych najmniejszych gości, aby bawiły i nawiązywały do doświadczeń, jakie dzieci zbierają w dzieciństwie, a przy tym w dorosłych ożywiły wspomnienia ich beztroskich lat.

- Nie można nie wspomnieć o kombajnie. Czy naprawdę można usiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy farmer?

AR – Można. Powiedziałbym, że to obowiązkowy punkt dla każdego, kto jest ciekawy nowych doświadczeń. Nasz Kombajn to nie tylko otwarte drzwi do kabiny, ale także specjalnie przygotowana zjeżdżalnia. Mogę zdradzić, że wielu rodziców bawi się równie dobrze jak

dzieci. Proszę samemu powiedzieć, kiedy ostatni raz siedział Pan w kombajnie? Ja do otwarcia farmy ani razu. A zawsze o tym marzyłem jako dziecko.

- Nie mogę ukrywać, że ja też. Proszę zatem powiedzieć co, poza labiryntami, placami zabaw, gastronomią, czeka na gości na Farmie Alexa?

AR – Alex Golf – golf, w którego gra się piłką nożną, a przeszkodami są wiejskie zwierzęta - krowy, kury, kaczki, świnki i wiele innych. To nasza odmiana footgolfa, bardzo popularnego w innych krajach. Poza turystami, odwiedzają nas młodzieżowe kluby piłkarskie, aby ćwiczyć precyzję kopnięć. Z kolei dla rodzin to doskonały sposób integracji. Najważniejsze nie jest przestrzeganie zasad, a wartościowy czas, spędzony w rodzinnym gronie, z piłką nożną w tle.

- Mamy zabawę a co z edukacją? Każdy park rozrywki czy zoo, stara się edukować. A czego uczy Alex?

AR – Pytanie powinno brzmieć bardziej – co dobrego daje Farma Alexa? Na farmie znajdziemy ogród, gdzie poznamy warzywa, wśród atrakcji wypatrzymy Ciekawostki Alexa, np. o traktorach czy kukurydzy, a także nauczymy się nowych gier. Ale najważniejsze jest to, że układ naszych atrakcji poprowadziliśmy tak, aby rodziny miały czas dla siebie. Aby dzieci na chwilę zapomniały o telefonach komórkowych i zwyczajnie się pobawiły. Aby rodzice i ich pociechy bawili się razem, robiąc to, co sprawi im uśmiech. I to wszystko we wspaniałej lokalizacji Charbrowskiego Boru. Dlatego zapraszam na Farmę Alexa do Charbrowa pod Łebą. Naprawdę warto.

Farma Alexa
ul. Łebska 27
85-352 Charbrowo k/Łeby
(bezpośrednio przy DW 214)

Tel. 735 583 270
e-mail: info@farmaalexa.pl
www.farmaalexa.pl
FB: https://www.facebook.com/farmaalexa/

Wideo

Dodaj ogłoszenie