Fakturą w starostę

  Fakturą w starostę

  Maria Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Za szatnie i media możemy płacić. Za bieżnię i skocznię... Dajcie spokój. W ten sposób Stanisław Skaja, starosta, komentuje rachunek z chojnickiego ratusza opiewający na ok. 4 tys. złotych, który trafił do Zespołu Szkół.
  Pieczę nad tą placówką sprawuje powiat. I żeby było ciekawiej, zareagował dopiero wówczas, gdy dyrekcja szkoły otrzymała pismo ponaglające o uiszczenie należności. W innym przypadku sprawa miała się zakończyć w sądzie.

  Kwota naliczona została za użytkowanie stadionu miejskiego przez uczniów, którzy, jeśli tylko pozwala na to pogoda, mają tam zajęcia.
  - Nasi uczniowie powinni korzystać ze stadionu za darmo, tak jak uczniowie szkół miejskich i kluby sportowe - dodaje Skaja. - Pewnie. Niech pleśnią najdzie i jak tak dalej pójdzie, nikt nie będzie z niego korzystał. Oni wydali pieniądze na remont stadionu, a my mamy się dokładać? Z jakiej racji? - dodaje.

  W chojnickim ratuszu z kolei tłumaczą, że stadion został zmodernizowany za 8 mln złotych i trzeba go utrzymywać. Tegoroczny budżet na ten cel to 50 tys. złotych.
  - Za darmo z pewnością uczniowie szkół ponadgimnazjalnych nie będą mogli korzystać ze stadionu - kwituje Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic. - Decyzja komisji kultury i sportu w naszej radzie była jasna: starosta ma płacić i już. Czy z obiektów starosty korzystamy za darmo? Nie.

  Starosta i burmistrz w końcu spotkali się w tej sprawie i jest propozycja - wspomniana komisja ma się zastanowić, czy nie można by było zmniejszyć opłat o połowę.
  - Już jest nieźle, a może w końcu nie będą brać od nas wcale pieniędzy - cieszy się Skaja, dodając, że w innym przypadku młodzież będzie skazana na korzystanie tylko z sal gimnastycznych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo