eWinner 2 Liga. Jednostronne, deszczowe derby Pomorza. Chojniczanka Chojnice do przerwy trzy razy zaskoczyła Bytovię Bytów ZDJĘCIA

Rafał Rusiecki

Udostępnij:
2 Liga. Do sześciu porażek z rzędu urósł "licznik" Bytovii Bytów. W niedzielę, 2 maja drużyna trenera Kamila Sochy nie znalazła sposobu na faworyzowaną Chojniczankę Chojnice i przegrała 1:3.

Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 2.05.2021

Jesienią, jeszcze za trenera Adriana Stawskiego, Bytovia pokonała w Bytowie Chojniczankę 3:2. Wówczas decydujące trafienie Jakuba Bacha padło w doliczonym czasie gry. W rundzie rewanżowej bytowska drużyna chciała powtórzyć ten wynik w derbach Pomorza. Tyle tylko, że ostatnio ekipie Kamila Sochy wyraźnie nie idzie.

Marzenia o korzystnym wyniku szybko tym razem postanowili wybić z głowy rywalom piłkarze Chojniczanki. Walcząca o miejsce gwarantujące baraże o 1 Ligę "Chojna" nie czekała już tak długo. Już w 19 minucie worek z bramkami otworzył Tomasz Mikołajczak, wykańczając z łatwością dokładne podanie Mateusza Klichowicza. Siedem minut później z rzutu karnego nie pomylił się Adam Ryczkowski, podwyższając na 2:0. A przed przerwą kolejny cios Bytovii zadał napastnik Szymon Skrzypczak.

Prowadzenie 3:0 oraz padający, zimny deszcz, skutecznie ostudziły wszelkie zapędy Bytovii na próbę zmiany niekorzystnego wyniku w derbach Pomorza. Honorowego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu zdobył jeszcze Paweł Zawistowski. Drużyna trenera Kamila Sochy przegrała w takich okolicznościach szóste spotkanie z rzędu. Bytovia po 29 kolejkach ma na koncie 29 punktów i tylko dwa dzielą ją od znajdujących się w strefie spadkowej rezerw Lecha Poznań.

Chojniczanka odbiła się natomiast po dwóch remisach z rzędu. Prowadzona przez Adama Noconia "Chojna" rozegrała już 30 meczów w tym sezonie - najwięcej z czołówki tabeli - i ma na koncie 58 punktów.

Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 3:1 (3:0)
Bramki:
1:0 Tomasz Mikołajczak (19), 2:0 Adam Ryczkowski (26-karny), 3:0 Szymon Skrzypczak (41), 3:1 Paweł Zawistowski (90+3)

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Grolik, Bartosiak, Grobelny - Klichowicz, Kona (71 Czajkowski), Ziętarski (85 Golański), Mikołajczak (71 Rakowski), Ryczkowski (78 Napołow) - Skrzypczak (78 Olaf Nowak).

Bytovia: Staniszewski - Wrzesień, Bąk, Krzyżak, Camargo (46 Lizakowski) - Moryson (80 Kieca), Lech (84 Błaszkowski), Zawistowski, Bach (46 Kozakowski) - Giel, Sezonienko (70 Nowakowski)

Żółte kartki: Mudra, Kona, Mikołajczak (Chojniczanka) oraz Wrzesień, Krzyżak, Camargo (Bytovia)

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań)