eWinner 2 Liga. Chojniczanka znów na trzy z przodu. Radunia Stężyca dzień później na zero z przodu WIDEO

Rafał Rusiecki
od 16 lat
eWinner 2 Liga 2021/2022. Drugie zwycięstwo po wznowieniu rozgrywek i drugi raz Chojniczanka Chojnice cieszyła się z trzech zdobytych bramek. W przeciwieństwie do derbowego spotkania z Radunią, tym razem "Chojna" gorzej zaczęła sobotni mecz z Wisłą Puławy, bo od 8 minuty przegrywała 0:1. W ogóle był to ósmy mecz bez porażki z rzędu! W niedzielę w Kaliszu 0:2 z KKS-em przegrała natomiast Radunia Stężyca.

Chojniczanka Chojnice - Wisła Puławy 5.03.2022

Trzecią bramkę w drugim meczu po wznowieniu rozgrywek zdobył Artur Pląskowski. Napastnik Chojniczanki Chojnice znów nie zawiódł z rzutu karnego, którego wykonał w 35 minucie. Wcześniej w polu karnym faulowany był Michał Mikołajczyk. W tym momencie "Chojna" doprowadziła do remisu.

Po zmianie stron gole pieczętujące zwycięstwo Chojniczanki zdobyli jeszcze Marcin Grolik oraz Szymon Skrzypczak.

- Początek meczu na pewno był ciężki. Było dużo niedokładności z naszej strony. W 30 minucie przejęliśmy inicjatywę i mecz się skończył korzystnym dla nas wynikiem. Warunki były ciężkie, bo boisko jeszcze nie pozwala na naszą płynną grę. Udało się zdobyć bramkę z rzutu rożnego. Dziękuję kolegom, że taką sytuację miałem i wykorzystałem - powiedział po spotkaniu Marcin Grolik.

- To spotkanie od samego początku nam się nie układało. Zdobyta przez gości bramka pokazała, że źle weszliśmy w ten mecz. Podziękowałem chłopakom za to, że w momencie, kiedy nie wszystko się układa, potrafili wstać i wygrać ten dla nas bardzo ważny mecz. Wygraliśmy u siebie z zespołem, który rozegrał bardzo dobry mecz. Chwała za to Wiśle i trenerowi Mariuszowi Pawlakowi. Tym bardziej podkreślę więc, jak cenne dla nas było to zwycięstwo - przyznał Tomasz Kafarski, trener Chojniczanki.

Chojniczanka Chojnice - Wisła Puławy 3:1 (1:1)
Bramki:
0:1 Carlos Daniel (8), Artur Pląskowski (35-karny), Marcin Grolik (58), Szymon Skrzypczak (81)

Chojniczanka: Broda - Niepsuj (69 Olszewski), Grolik, Byrtek, Kasperowicz, Mikołajczyk - van Huffel (86 Cegiełka), Czajkowski, Wolsztyński (90 Karbowy) - Mikołajczak (69 Skrzypczak), Pląskowski (86 Klichowicz)

Wisła: Socha - Cheba, Wiech, Bracik, Kubáň - Banach (72 Kondracki), Kona, Daniel, Puton (72 Drozdowicz), Bartosiak (62 Ilić) - Paluchowski

Żółte kartki: Niepsuj, Van Huffel, Byrtek - Socha, Bartosiak, Wiech

Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin)

KKS 1925 Kalisz - Radunia Stężyca 6.03.2022

Tak dobrych nastrojów nie mieli w niedzielę piłkarze Raduni Stężyca. Dwukrotnie sposób na obronę beniaminka znalazł Michał Borecki. Pomocnik KKS-u Kalisz wpisywał się na listę strzelców w 11 i 17 minucie. Dodatkowym utrudnieniem od 65 minuty było osłabienie Raduni. Czerwoną kartkę zobaczył bowiem obrońca Jan Kopania.

KKS 1925 Kalisz - Radunia Stężyca 2:0 (2:0)