eWinner 2 Liga. Chojniczanka Chojnice z Ruchem Chorzów zagrali na remis. Mecz nabrał rumieńców dopiero w końcówce ZDJĘCIA

Rafał Rusiecki
Mecz 2 Ligi Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów
Mecz 2 Ligi Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów Małgorzata Wojciechowska
Mecz na szczycie eWinner 2 Ligi w Chojnicach, gdzie Chojniczanka podejmowała w poniedziałek, 21 marca 2022 roku Ruch Chorzów, zakończył się podziałem punktów. Znów błysnął Artur Pląskowski, którego bramka w 70 minucie ożywiła spotkanie. "Niebiescy" zaatakowali odważniej i ich wysiłki zostały nagrodzone.

Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów 21.03.2022

Hit rundy wiosennej w Chojnicach nie rozpieszczał. Obie drużyny pilnowały się w defensywie. Ciekawych akcji ofensywnych było jak na lekarstwo. Pierwsza połowa upłynęła dosyć sennie.

Sytuacja zmieniła się dopiero w 70. minucie spotkania. Wówczas kunszt pokazał Michał Mikołajczyk, który zabawił się w polu karnym Ruchu kosztem czterech jego zawodników. Oczarował ich i podał tuż przed bramkę Jakuba Bieleckiego, gdzie czekał już niezawodny Artur Pląskowski. Napastnik Chojniczanki takich sytuacji nie marnuje i dał prowadzenie swojej drużynie.

Dosłownie chwilę później Chojniczanka powinna prowadzić 2:0. Rezerwowy Łukasz Wolsztyński obsłużył znakomitym podaniem Sama van Huffela. To było wyprowadzenie piłki ze środka boiska, a Holender znalazł się w wybornej sytuacji. Za długo prowadził jednak futbolówkę, dał się dogonić obrońcy i w efekcie nic z tej akcji nie wyszło.

Zamiast 2:0 w 80 minucie było 1:1. Tym razem Damian Byrtek ofiarnie rzucił się we własnym polu karnym, próbował blokować strzał, ale dotknął piłkę ręką. Sędzia wskazał na "wapno". Do rzutu karnego podszedł Michał Mokrzycki. Uderzył, ale wyczuł go Kamil Broda. Bramkarz Chojniczanki odbił piłkę przed siebie. Niestety, Mokrzycki zdołał do niej dopaść i już się nie pomylił.

Mecz zakończył się remisem 1:1, co nie wpłynęło na zmianę dystansu w tabeli między zespołami. Po 24 kolejkach Chojniczanka ma 48 punktów, a Ruch Chorzów 44. Prowadząca Stal Rzeszów ma natomiast 58 "oczek".

Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów 1:1 (0:0)