eWinner 2 Liga. Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz 3:1. Trzecia siła ligi lepsza od jednego z najsłabszych zespołów w stawce

Chojniczanka wygrała z Olimpią Grudziądz i wciąż znajduje się w ścisłej czołówce tabeli 2 Ligi Aleksander Knitter
eWinner 2 Liga. W piątek, 12 marca na stadionie miejskim w Chojnicach Chojniczanka podejmowała Olimpię Grudziądz. Dla gospodarzy był to mecz, w którym chcieli potwierdzić dobrą formę. I to się udało. Mimo złego rozpoczęcia spotkania "Chojna" dopisała na swoje konto kolejne trzy punkty.

Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz

Trener Zbigniew Smółka wrócił w piątek, 12 marca do Chojnic, ale już jako opiekun Olimpii Grudziądz. To szkoleniowiec, który w ubiegłym sezonie podjął się trudnego zadania utrzymania "Chojny" w Fortunie 1 Ligi i nie udało mu się wydźwignąć zespołu z tarapatów sportowych. Od stycznia 2021 roku pracuje w oddalonym o niecałe 100 km Grudziądzu, gdzie znów musi walczyć o przetrwanie - tym razem Olimpii w 2 Lidze.

Chojniczanka była w tym spotkaniu wyraźnym faworytem. Podopieczni trenera Adama Noconia nie potrafili jednak zaznaczyć tego w pierwszych minutach meczu. Ba, w 24 minucie zawiódł Szymon Skrzypczak. Najskuteczniejszy strzelec "Chojny" w eWinner 2 Lidze nie wykorzystał rzutu karnego, bo jego intencje wyczuł Nikodem Sujecki. W takich samych okolicznościach, ale sześć minut później, nie zawiódł natomiast Jose Embalo i to Olimpia Grudziądz dość niespodziewanie wyszła na prowadzenie.

Na przerwę gospodarze schodzili jednak z równym stanem, bo przypomniał o sobie Adam Ryczkowski. Kilka minut po zmianie stron na prowadzenie Chojniczankę wyprowadził natomiast Mateusz Klichowicz. Wynik meczu na 3:1 już w doliczonym czasie gry ustalił natomiast Artur Pląskowski. Olimpia Grudziądz kończyła spotkanie w dziesiątkę, bo chwilę po tym wydarzeniu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał David Andronic.

Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz 3:1 (1:1)
Bramki:
0:1 José Embaló (31-karny), 1:1 Adam Ryczkowski (38), 2:1 Mateusz Klichowicz (55), 3:1 Artur Pląskowski (90+3)

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Grolik, Klabník, Sacharuk - Klichowicz, Ziętarski (80 Rakowski), Czajkowski, Mikołajczak (90 Golański), Ryczkowski (80 Olaf Nowak) - Skrzypczak (85 Pląskowski)

Olimpia: Sujecki - Ciechanowski, Witasik, Obst, Jarosz, Widejko (57 Criciúma) - Gabor, Płatek (65 Andronic), Graczyk (65 Gulczyński), Leszczyński (57 Kalenik) - Embaló

Żółte kartki: Ryczkowski, Grolik, Czajkowski, Klichowicz (Chojniczanka) oraz Gabor, João Criciúma, Witasik, Andronic, Obst, Kalenik (Olimpia)
Czerwona kartka: David Andronic (90+4, Olimpia, za drugą żółtą)

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Białystok)