Europejskie Centrum Rodziny w Sopocie. W kurorcie znów będą rodziły się dzieci. Pierwszy budynek już w stanie surowym [zdjęcia]

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
Pierwszy budynek Europejskiego Centrum Rodziny w Sopocie jest już stoi w stanie surowym [4.02.2020] Karolina Misztal
Budowa Europejskiego Centrum Rodziny w Sopocie nabiera tempa. Pierwszy budynek w stanie surowym stoi już na działce przy ul. Polnej, wykupionej przez spółkę Invicta. Oprócz porodówki w kompleksie znaleźć ma się też m.in. punkt pobrań materiału biologicznego, laboratorium komórek macierzystych oraz nowoczesne pracownie diagnostyki obrazowej. Całość ma być gotowa do 2023 roku.

Europejskie Centrum Rodziny w Sopocie. Pierwszy etap budowy ma się zakończyć pod koniec 2020 roku

- To nie tylko powstaje nowy budynek, to materializują się marzenia sopocian. I nie chodzi tylko o to, że w Sopocie będą rodzić się dzieci, ale że powstaje Europejskie Centrum Rodziny, które obejmie kompleksową opieką szczególnie kobiety – tak o prowadzonej inwestycji przy ul. Polnej 64 mówi wiceprezydent kurortu, Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Magdalena Czarzyńska-Jachim
Magdalena Czarzyńska-Jachim Karolina Misztal

Budowa Europejskiego Centrum Rodziny w Sopocie podzielona została na trzy etapy. Pierwszy z nich zakończyć ma się w drugiej połowie 2020 roku.

W budynku, który stoi już w stanie surowym, zlokalizowane zostaną medyczne laboratoria diagnostyczne, w których będzie można wykonać pełen zakres badań – od badania ogólnego moczu i morfologii poprzez specjalistyczne badania hormonalne, immunologiczne, infekcyjne, aż po badania genetyczne, takie jak diagnostyka molekularna umożliwiająca indywidualizację leczenia onkologicznego, a nawet sekwencjonowanie całego genomu pacjenta.

Europejskie Centrum Rodziny w Sopocie. W kurorcie znów będą ...

Znajdzie się tam również punkt pobrań materiału biologicznego oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym prace skupione będą wokół leczenia zaburzeń płodności.

Trzy kolejne budynki powstać mają do 2022 roku. W pierwszym z nich mieścić się będzie część ambulatoryjna z gabinetami specjalistycznymi, nowoczesne pracownie diagnostyki obrazowej (np. tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego i RTG, USG), szpital jednodniowy z blokiem operacyjnym i salami zabiegowymi oraz laboratorium komórek macierzystych. Dwa kolejne budynki wyposażone zostaną w sale pobytowe dla pacjentów oraz członków ich rodzin.

- Pacjenci będą mogli wykonać szerokie spectrum badań i szczegółowo ocenić stan swojego zdrowia w ciągu zaledwie jednego dnia. Skorzystają z porad doświadczonych lekarzy specjalistów, będą mogli wykonać szereg zabiegów w części szpitalnej, a także poddać się skutecznemu leczeniu z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod – zapowiadają przedstawiciele spółki Invicta.

Kiedy będzie porodówka w Sopocie?

Ostatni budynek, w którym mieścić się będzie najbardziej wyczekiwana część inwestycji, a więc porodówka, ma być gotowy po 2022 roku.

Miejski Szpital Specjalistyczny Położniczo-Ginekologiczny w Sopocie zamknięto na początku lat 60. Od tego czasu sopocianie rodzą się najczęściej w Gdyni i Gdańsku.

- W ostatnim obiekcie zaplanowano m.in. szpital specjalistyczny o profilu ginekologiczno-położniczym, w którym kobiety starające się o ciążę, spodziewające się potomstwa i przygotowujące się do porodu będą mogły znaleźć fachową pomoc i wsparcie, wykonać niezbędną diagnostykę i pozostawać pod opieką doświadczonych lekarzy, położnych i pozostałego personelu – informuje Invicta.

Tak będzie wyglądało Europejskie Centrum Rodziny w Sopocie
Tak będzie wyglądało Europejskie Centrum Rodziny w Sopocie materiały prasowe

Europejskie Centrum Rodziny to przedsięwzięcie prywatne, więc i placówki zdrowia będą prywatne, ale – jak deklaruje Invicta – centrum będzie korzystać z programów i kontraktów z NFZ, aby opieką lekarską objąć jak największą liczbę pacjentów.

W Sopocie otwarto Centrum Geriatrii. Powstał modelowy ośrode...

FLESZ: Klimat nie zwariował, eksperci uspokajają

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
Sopocianin

Czy mógłbym prosić pana K. by nie wyprzedawał całego mojego miasta?

G
Gość

Oglądaj -Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa 2020 oraz inne filmy i seriale.

www.ciinema.eu

===========================

Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp,

Koszt 20zł więc warto zwrócić uwagę.

Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.

Dodaj ogłoszenie