Euro 2020. Słowacja wygrała w Belfaście z Irlandią Północną i w fazie grupowej mistrzostw Europy zagra z Polską

Słowacja po raz drugi z rzędu wystąpi na piłkarskich mistrzostwach Europy
Słowacja po raz drugi z rzędu wystąpi na piłkarskich mistrzostwach Europy UEFA.com
Mistrzostwa Europy w 2021 roku. Słowacja została ostatnim grupowym rywalem na Euro 2020, które będzie rozgrywane latem 2021 roku. Nasi południowi sąsiedzi w czwartek w nocy w Belfaście pokonali po dogrywce Irlandię Północną 2:1.

Kwalifikacje Euro 2020

Dušan Kuciak oraz Jaroslav Mihalík z Lechii Gdańsk mają powody do świętowania. Obydwaj zawodnicy znaleźli się na liście rezerwowej reprezentacji Słowacji, która w czwartek, 12 listopada 2020 roku z sukcesem zakończyła udział w barażach o mistrzostwa Europy. W decydującym spotkaniu na stadionie w Belfaście Słowacy pokonali po dogrywce 2:1 Irlandię Północną. Co ciekawe, nasi południowi sąsiedzi strzelili wszystkie trzy bramki. Już w 17 minucie prowadzenie Słowakom dał Juraj Kucka. W 87 minucie nieszczęśliwą interwencją popisał się jednak obrońca Milan Škriniar i wpakował piłkę do własnej bramki. Potrzebna była dogrywka. W 110 minucie na listę strzelców wpisał się Michal Ďuriš, czym doprowadził cały kraj do euforii.

Baraże Euro 2020

Dogrywka i rzuty karne potrzebne były w meczu w Belgradzie, gdzie odbył się mecz Serbia - Szkocja. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał były obrońca Lechii, a obecnie Legii Warszawa, Filip Mladenović. Szkoci okazali się lepsi w karnych 5:4 (swoją szansę zaprzepaścił Aleksandar Mitrović). W regulaminowym czasie było 1:1.

Na Euro 2020 zagrają także Węgrzy. Pokonali w Budapeszcie 2:1 Islandię, mimo że do 88 minuty przegrywali 0:1. Natomiast w Tbilisi Gruzja nie dała rady Macedonii Północnej, z którą przegrała 0:1.

Finaliści Euro 2020 grupy

Słowacja zagra w grupie E przyszłorocznych mistrzostw Europy, a jej rywalami będą reprezentacje Polski, Hiszpanii i Szwecji. Spotkania tej grupy zaplanowane zostały w hiszpańskim Bilbao i irlandzkim Dublinie.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0