Euro 2016. Rosja po nerwowej końcówce wygrała z Węgrami [ZDJĘCIA]

Rosja wygrała w ważnym meczu grupy D z Węgrami w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie w ramach mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych.

Przed turniejem mecz reprezentacji Rosji i Węgier w grupie D określany był jako spotkanie o drugie miejsce. Zresztą pierwszy dzień zmagań w Ergo Arenie zdawał się to potwierdzać, bo Węgrzy pewnie wygrali z Czarnogórą, a Rosja przegrała z Danią. Trzeba jednak dodać, że Rosjanie pokazali się z bardzo dobrej strony w spotkaniu z wicemistrzami Europy.

Rosjanie od początku spotkania prezentowali się nieco lepiej od rywali. Węgrzy, którzy ani razu nie byli na prowadzeniu, próbowali dotrzymywać kroku, ale to udawało im się do 19 minuty, kiedy przegrywali tylko 7:8. Madziarzy cieszący się zdecydowanie większą sympatią polsko-węgierskiej publiczności mieli swoje okazje, aby prowadzić w tym spotkaniu, ale kapitalnie bronił Wiktor Kirejew. Rosyjski bramkarz mógł po pierwszej połowie pochwalić się rewelacyjną, 52-procentową skutecznością. Podopieczni trenera Dmitrija Torgowanowa dołożyli do tego dobrą grę w ataku i szybko powiększali przewagę, która wzrosła do pięciu trafień. Ostatecznie pierwszą połowę Rosjanie wygrali 14:10.

W drugiej nadal utrzymywała się przewaga Rosjan, którzy dysponowali bardziej wyrównanym składem. Nadal bardzo dobrze bronił Kirejew. To pozwoliło znowu uzyskać prowadzenie różnicą pięciu bramek (24:19). Węgrzy ambitnie walczyli do końca o korzystny wynik i z minuty na minutę straty były coraz mniejsze. Skutecznością imponował zwłaszcza Iman Jamali. Madziarzy nie potrafili wykorzystać okazji na wyrównanie, ale emocji w końcówce nie zabrakło. Na kilkanaście sekund przed końcem meczu Węgrzy zdobyli kontaktową bramkę, a równo z końcową syreną sędziowie odgwizdali Rosjanom grę pasywną. Laszlo Nagy nie zdobył jednak bramki.

Rosja - Węgry 27:26 (14:10)

Rosja: Kirejew - Buzmakow, Sziszkariew 2, Czernoiwanow 4, Atman 1, Gorbok 5, Czipurin, Kałarasz 1, Szelmienko 5, Dibirow 6, Soroka 1, Żytnikow 2, Czeliszczew

Węgry: Mikler, Bartucz - Schuch, Pasztor 4, Ivancsik 4, Hornyak 1, L. Nagy 5, Jamali 6, Faluvegi 1, Banhidi 1, Ancsin 2, Bodo 2, Gazdag, K. Nagy, Zubai, Borsos