ERGO Hestia na dłużej z ERGO ARENĄ

Materiał informacyjny Hala Gdańsk-Sopot sp. z o.o.
fot. Fotobank.PL / ERGO ARENA
ERGO Hestia podpisała trzecią już umowę partnerską na sponsoring tytularny gdańsko-sopockiej hali. Pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń na polskim rynku jest sponsorem tytularnym ERGO ARENY od 2010 roku, czyli od początku funkcjonowania obiektu. Podpisanie nowej umowy uwzględnia również zmiany, na których skorzystają goście hali.

- Posiadanie szanowanego, stabilnego Partnera w tak wymagających dla branży czasach jest szczególnie ważne – komentuje Magdalena Sekuła, Prezes Zarządu Spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY. – Dotychczasowa współpraca pozwoliła nam zbudować rozpoznawalność marki i zaufanie na rynku. Nie bez znaczenia jest też możliwość rozwoju razem z firmą, która od lat cieszy się lokalnym uznaniem – dodaje.

Zlokalizowana na Placu Dwóch Miast ERGO ARENA pomieścić może do 15 000 widzów. Na przestrzeni ostatnich 10 lat hala była obiektem wielu zmagań o międzynarodowej randze mistrzowskiej, imprez takich jak np. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, czy Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, których gospodarzami były kolejno Sopot i Gdańsk. Nie brakowało też odwiedzin muzycznych gwiazd największego formatu, w tym Lady Gagi, Stinga, Lenny’ego Kravitza, legendarnych zespołów Rammstein, Iron Maiden, czy Depeche Mode.

ERGO ARENA jest też siedzibą rodzimych klubów sportowych i miejscem regularnie odbywających się eventów o charakterze prospołecznym, nieodpłatnym dla mieszkańców. Na szczególną uwagę zasługuje wielofunkcyjność obiektu. Poza dyscyplinami halowymi i sztukami walki hala gotowa jest do prezentowania sportów motorowych, rewii na lodzie, a nawet windsurfingu. Rozbudowany system audio, konstrukcja dachowa pozwalająca na podwieszenie do 144 ton sprzętu oświetleniowego lub nagłośnieniowego, a także duża przestrzeń czynią ERGO ARENĘ miejscem wyjątkowym. Poza wydarzeniami sportowymi i muzycznymi, pełne zaplecze techniczne pozwala organizować konferencje, spotkania biznesowe, targi, bankiety i gale. Wysokie standardy rozwiązań technologicznych powodują, że ERGO ARENA jest nie tylko uniwersalna, ale również bezpieczna i wygodna dla odwiedzających. To przełożyło się w roku 2016 na efektowną prezentację eKonta dla klientów - iHestia oraz świętowanie 25-lecia istnienia firmy ERGO Hestia, czyli event dla 8 000 uczestników. Łącznie, w ciągu dekady istnienia ERGO ARENY, w gdańsko-sopockiej hali zorganizowane zostały 1 253 wydarzenia dla ponad 4 milionów uczestników.

- Przedłużenie kontraktu to też ocena projektu – zauważa Prezes Magdalena Sekuła. – Warto zaznaczyć, że chęć dalszego angażowania się w nasze działania na rzecz rozwoju i promocji regionu deklaruje podmiot prywatny. Traktujemy to również jako wyraz uznania, lecz, przede wszystkim, olbrzymią motywację do dalszej pracy.

Umowa dotycząca sponsoringu potrwa do roku 2025. W związku z kontynuacją współpracy i w odpowiedzi na obowiązujące trendy, ERGO Hestia wraz z operatorem hali wypracowała plan kolejnych inwestycji, z których skorzystają goście ERGO ARENY. Wśród nich znajdują się strefy rowerowe ze stacjami naprawczymi i strefy parkowania dla aut elektrycznych.

Aleksandra Golec

Dodaj ogłoszenie