Enerpol NL6 Gdynia - Jaguar Gdańsk 1:8. Doświadczenie byłych ekstraligowców nie wystarczyło na rozpędzonego IV-ligowca z Gdańska [ZDJĘCIA]

Energpol NL6 Gdynia nie dał rady wytrzymać kondycyjnie meczu z Jaguarem Gdańsk, czołową drużyną IV ligi Przemysław Świderski
Regionalny Puchar Polski na Pomorzu. We wtorek rozpoczęły się ostatnie mecze tej jesieni w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski. Na boisku Checzy w Gdyni drużyna Nadmorskiej Ligi Szóstek tylko do przerwy prowadziła wyrównaną grę z Jaguarem Gdańsk. Po zmianie stron tylko goście mieli powody do radości i wygrali aż 8:1.

Enerpol NL6 Gdynia - Jaguar Gdańsk w regionalnym Pucharze Polski

Niezrzeszona drużyna Nadmorskiej Ligi Szóstek Gdynia chciała sprawić kolejną niespodziankę, tym razem w spotkaniu V rundy regionalnego Pucharu Polski. Pozytywne nastawienie opierała głównie na doświadczeniu swoich piłkarzy. A w jej składzie nie brakuje znanych w Polsce nazwisk. NL6 Gdynia reprezentują m.in. byli ekstraligowcy Rafał Murawski, Jakub Biskup, Łukasz Kowalski, czy Tadeusz Socha.

Rafał Murawski to pomocnik, który w reprezentacji Polski zagrał 48 razy, a tylko w polskiej ekstraklasie zaliczył 340 meczów (w Amice Wronki, Lechu Poznań i Pogoni Szczecin). Skrzydłowy Jakub Biskup w czterech ekstraklasowych klubach rozegrał 126 spotkań ligowych, obrońca Łukasz Kowalski tylko w Arce w ekstraklasie 93, a Tadeusz Socha w Śląsku Wrocław i Arce w ekstraklasie 151. Przeciwko Jaguarowi zagrali jeszcze znany z Arki 20-letni napastnik Jan Łoś, czy mający za sobą występy w białoruskiej I lidze Pawieł Hłuszakow.

Jak się okazało, czołowej drużynie IV ligi nie przeszkodziło nawet to, że na ławce trenerskiej zabrakło Marka Szutowicza. Trener Jaguara do piątku musi przebywać na kwarantannie (nie został zakażony koronawirusem), więc w Gdyni nie mógł się pojawić. W jego zastępstwie piłkarzy Jaguara prowadził Serhij Berbat.

Jeszcze w pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana. Początkowe minuty należały wręcz do nacierającej drużyny NL6 Gdynia. Jaguar dał się gospodarzom wyszaleć, skutecznie blokując drogę do własnej bramki. A na przerwę schodził prowadząc 1:0, bo przytomnie w jednej z nielicznych sytuacji pod bramką rywala zachował się Roman Załow.

W drugiej połowie seria błędów indywidualnych przełożyła się na szybkie podwyższanie wyniku przez Jaguara. Błysnął Kacper Bladowski. Prawoskrzydłowy gdańskiej drużyny wykorzystywał niezdecydowanie obrony NL6 i bramkarza Fabiana Nicińskiego. A spotkanie zakończył z klasycznym hat-trickiem. Dwie bramki w końcowych minutach dorzucił... stoper Adam Prusaczyk. Nie były to jednak gole po stałych fragmentach, bo obrońca Jaguara grał w tym momencie jako napastnik.

Nadbałtycka Liga Szóstek zdołała odpowiedzieć tylko jednym, ale bardzo ładnym golem Krzysztofa Klukowskiego. Obrońca gdyńskiej drużyny uderzył idealnie w długi róg z narożnika pola karnego.

Jaguar Gdańsk to drużyna, która broni regionalnego Pucharu Polski. W innych wtorkowych spotkaniach Bałtyk Gdynia rozbił na wyjeździe GKS Sierakowice 6:2 (bramki dla III-ligowca strzelali Igor Jankowski (3), Damian Garbacik (2) i Adrian Machol), a GKS Przodkowo wygrał 3:2 na wyjeździe z KTS-K-em Luzino (bramki dla III-ligowca zdobyli Dawid Patelczyk, Łukasz Stasiak i Mateusz Dąbrowski).

Regionalny Puchar Polski. Jaguar Gdańsk pojedzie do Gdyni na mecz z Enerpolem NL6. Amator Kiełpino z wolnym losem

Kolejne spotkania w ramach Pucharu Polski na Pomorzu rozegrane zostaną wiosną 2021 roku.

Enerpol NL6 Gdynia - Jaguar Gdańsk 1:8 (0:1)
Bramki:
0:1 Roman Załow (36), 0:2 Kacper Bladowski (51), 0:3 Kacper Bladowski (71), 0:4 Krystian Espersen (77), 0:5 Maciej Pietruszewski (78), 1:5 Krzysztof Klukowski (82), 1:6 Kacper Bladowski (84), 1:7 Adam Prusaczyk (86-karny), 1:8 Adam Prusaczyk (88)

NL6: F. Niciński - Hłuszakow (62 Braszka), Socha, Kowalski, Klukowski - Murawski, Freiberg, Czerwionka (59 Jarosz), Bieszke (56 Krzemiński), Biskup - Łoś

Jaguar: Skrypoczka - Jaroszek, Pietruszewski, Prusaczyk, Jadanowski - Kuźniarski (59 Chiczewski), Wieczorek, Espersen, Filas (46 Bladowski) - Brzeski (65 Wiręcki), Załow (62 Sawicki)