Energa Czarni Słupsk zaczęli sezon od zwycięstwa

Koszykarze Energi Czarnych Słupsk pokonali drużynę King Wilki Morskie Szczecin 93:81 w pierwszym meczu nowego sezonu Tauron Basket Ligi.

Czarni byli świetnie dysponowani w tym spotkaniu i to było spore zaskoczenie, że mecz miał tak jednostronny charakter. Czarni od początku uzyskali sporą przewagę i juz pierwszą kwartę wygrali pewnie 31:23. W drugiej jeszcze powiększyli przewagę do 14 punktów.

Goście w drugiej połowie spotkania próbowali odrabiać straty, ale Czarni grali spokojnie, kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie odnieśli pewne zwycięstwo. Bohaterem słupskiego zespołu był Demonte Harper, który do zdobytych 29 punktów dołożył cztery zbiórki i cztery asysty.

Energa Czarni Słupsk - King Wilki Morskie Szczecin 93:81 (31:23, 24:17, 21:24, 17:17)

Energa Czarni: Harper 29, Mbodj 19, Mokros 16, Blassingame 9, Borowski 8, Seweryn 6, Śnieg 4, Cesnauskis 2.

King Wilki Morskie: Gaines 24, Kikowski 19, Nikolić 11, Leończyk 8, Aiken 6, Majewski 4, Marcin Nowakowski 4, Lucious 3, Michał Nowakowski 2.