Energa Czarni Słupsk z brązowym medalem!

Energa Czarni Słupsk wygrali z Rosą Radom 74:70 (21:19, 16:22, 15:16, 22:13) w decydującym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski koszykarzy.

To był niesamowicie twardy bój o zakończenie sezonu na podium. Jak dotąd w tej rywalizacji własny parkiet nie był atutem, bo najpierw Rosa wygrała w Słupsku, a następnie Czarni w Radomiu.

Obie drużyny pokazały w hali Gryfia, że chcą sezon zakończyć z medalem. Pierwszą, bardzo zaciętą kwartę, wygrali gospodarze. Jedna po pierwszej połowie spotkania to Rosa 41:37. W trzeciej kwarcie goście z Radomia jeszcze powiększyli przewagę i wydawało się, że staną na najniższym stopniu podium. Zwłaszcza że na początku oststaniej części spotkania skutecznością popisał się Uros Mirković i Rosa miała już 8 punktów przewagi.

W tym momencie Energa Czarni solidnie zabrali się do pracy. Bardzo dobrze grali Karol Gruszecki i Jarosław Mokros, a w decydującym momencie ważne punkty zdobył Jerel Blassingame. Słupszczanie odrobili straty, a w końcówce meczu już kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i po czterech latach wrócili na podium.

Energa Czarni: Gruszecki 26, Blassingame 12, Eziukwu 12, Mokros 7, Shiloh 6, Cesnauskis 6, Pasalić 5, Nowakowski 0, Borowski 0

Rosa: Gibson 14, Witka 13, Taylor 10, Majewski 8, Mirković 8, Jeszke 6, Sokołowski 6, Turek 4, Adams 1, Bonarek 0, Szymkiewicz 0, Zalewski 0