Energa Czarni Słupsk wrócili do gry o brąz

Łukasz Capar/Głos Pomorza/Polska Press
Energa Czarni Słupsk wygrali w Radomiu z Rosą 77:75 (14:30, 33:16, 15:20, 15:9) w drugim meczu o brązowy medal koszykarskiej Tauron Basket Ligi. Stan rywalizacji 1:1 i trzeci mecz, który odbędzie się w środę w Słupsku, zadecyduje która z tych drużyn stanie na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski.

Po pierwszej kwarcie wydawało się, że koszykarze z Radomia mogą być już pewni zdobycia brązowego medalu. Dominowali na parkiecie w każdym elemencie gry i prowadzili już 25:7. Ostatecznie tę część wygrali róznicą 16 punktów. Przewaga był zatem bardzo duża, a po drugiej stronie był podłamany rywal.

Koszykarze ze Słupska pokazali jednak charakter w dalszej częśći spotkania. Druga kwarta była całkowicie odmienna i tym razem to goście byli wyraźnie lepszą drużyną. Energa Czarni zdołali nie tylko odrobić tak dużą stratę, ale wygrali pierwszą połowę tego pojedynku 47:46.

Druga połowa spotkania była już bardziej wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć od rywala. Gospodarze wzięli się do pracy i po trzeciej kwarcie znowu byli blisko brązowych medali. O wszystkim zadecydowała jednak czwarta partia tego spotkania, w której gospodarzom wyraźnie zabrakło skuteczności w decydujących akcjach. Koszykarze ze Słupska grali konsekwentnie i zostali za to nagrodzeni. Wygrali w Radomiu i po porażce w pierwszym meczu we własnej hali wrócili do gry o brązowy medal, a wszystko rozstrzygnie się w najbliższą środę w Słupsku.

Rosa: Turek 16, Gibson 15, Taylor 14, Witka 13, Sokołowski 5, Jeszke 5, Mirković 3, Majewski 3, Adams 1

Energa Czarni: Cesnauskis 19, Blassingame 14, Eziukwu 12, Mokros 11, Shiloh 9, Gruszecki 8, Nowakowski 2, Pasalić 2, Borowski 0