Energa Czarni Słupsk w półfinale, koniec sezonu dla Trefla Sopot

Łukasz Capar/Głos Pomorza/Polska Press
Energa czarni zagrają w półfinale mistrzostw Polski koszykarzy. Drużyna ze Słupska wygrała we Wrocławiu ze Śląskiem 85:70 (15:18, 26:17, 21:28, 23:7). Cała rywalizacja pierwszej rundy play-off Tauron Basket Ligi zakończyła się zwycięstwem Czarnych 3:0. Sezon zakończyli koszykarze Trefla Sopot po porażce w Ergo Arenie z Turowem Zgorzelec 73:98 (25:25, 22:25, 9:24, 17:24).

Awans Czarnych do półfinału jest w pełni zasłużony, bo w każdym z trzech meczów ze Śląskiem potrafili pokazać swoją wyższość. We wtorek we Wrocławiu zaczęli mecz nerwowo i był moment, że przegrywali nawet różnicą sześciu punktów. Potrafili się jednak pozbierać, odrobili stratyi sami uzyskali przewagę.

Jednak po trzeciej kwarcie to Śląsk prowadził jednym punktem. Ostatnia odsłona tego spotkania to był jednak popis koszykarzy ze Słupska, którzy na nic nie pozwolili swoim rywalom. Energa Czarni wygrali tę kwartę aż 23:7, a całe spotkanie pewnie i przekonywująco 85:70.

Śląsk: Trice 22, Gabiński 10, Mladenović 10, Dłoniak 9, Wiśniewski 7, Radivojević 6, Ikowlew 4, Kinnard 2, Tomaszek 0, Hyży 0.

Energa Czarni: Blassingame 19, Eziukwu 13, Cesnauskis 12, Nowakowski 11, Pasalić 10, Shiloh 6, Mokros 6, Gruszecki 6, Borowski 2.

Trefl Sopot w trzech meczach został wyeliminowany z dalszej rywalizacji przez Turów Zgorzelec. Wtorkowy mecz w Ergo Arenie zakończył się wygraną zespołu ze Zgorzelca aż 98:73. Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka i Turów miał tylko trzy punkty przewagi, ale w drugiej części koszykarze ze Zgorzelca rozbili zespół sopocki. Trefl zakończył rywalizację w Tauron Basket Lidze na 8 miejscu.

Trefl: Bendzius 17, Leończyk 17, Michalak 9, Kemp 8, Lydeka 8, Vasiliauskas 6, Stefański 3, Dutkiewicz 3, Sikora 2, Popović 0, Dzierżak 0.

PGE Turów: Collins 20, Kulig 17, Chyliński 15, Czyż 12, Taylor 11, Dylewicz 10, Jaramaz 6, Natiażko 5, Jyż 2, Moldoveanu 0, Gospodarek 0.