Energa Czarni Słupsk przegrali z Turowem i będą walczyć o brązowy medal

Energa Czarni Słupsk przegrali z PGE Turowem Zgorzelec 76:79 (20:26, 22:16, 16:9, 18:28) czwarty mecz półfinałowy mistrzostw Polski koszykarzy. Turów wygrał rywalizację play-off i zagra ze Stelmetem Zielona Góra o mistrzostwo kraju. Energa Czarni rywalizować będą z Rosą Radom o brązowy medal.

Czarni nie zdołali sprawić kolejnej niespodzianki i doprowadzić do piątego meczu półfinałowym. Koszykarze ze Słupska wygrali w Zgorzelcu pierwszy mecz, ale w kolejnych trzech spotkaniach górą byli faworyci ze Zgorzelca. Choć w przeciągu czwartego spotkania długo wydawało się, że Energa Czarni są w stanie wygrać i wyrównać stan tej rywalizacji. Po trzech kwartach gospodarze mieli siedem punktów przewagi.

O wyniku spotkania rozstrzygała czwarta kwarta. A w niej lepiej zaprezentował się Turów, który dysponował dłuższą ławką rezerwowych. I właśnie znakomity finisz zadecydował o tym, że to koszykarze ze Zgorzelca wygrali całe spotkanie różnicą trzech punktów.

Energa Czarni: Shiloh 22, Mokros 19, Pasalić 14, Eziukwu 8, Borowski 6, Nowakowski 6, Blassingame 1, Cesnauskis 0

PGE Turów: Kulig 14, Collins 14, Dylewicz 14, Czyż 9, Jaramaz 8, Chyliński 7, Natiażko 6, Taylor 5, Moldoveanu 2