Energa Czarni Słupsk przegrali w derbach z AZS-em Koszalin. Imponujący początek drużyny Okorna

Przemek Swiderski
Trzecią porażkę w tym sezonie ponieśli koszykarze Energi Czarnych Słupsk. W derbach Pomorza Środkowego drużyna Andreja Urlepa przegrała z AZS-em Koszalin 67:78.

Trudno o zwycięstwo, kiedy już po 10 minutach przegrywa się 9:25. Koszalinianie rozpoczęli ten pojedynek imponująco. Tempa nie zwolnili również w drugiej kwarcie, choć w tym fragmencie zespół ze Słupska nieco się otrząsnął.

W drugiej połowie podopieczni trenera Andreja Urlepa za wszelką cenę chcieli wrócić do gry. Po części im się to nawet udało. Zdołali bowiem nieco zniwelować straty, jednak to gospodarze grali w tym pojedynku mądrzej. Wykorzystali przy tym największą broń Energi Czarnych - defensywę. W całym meczu pozwolili rywalom rzucić zaledwie 67 punktów.

Słupszczanie zajmują obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli. Na czele znajduje się aktualny mistrz Polski - Stelmet Zielona Góra. AZS natomiast awansował na 7. miejsce. Tabelę, z dorobkiem jednego zwycięstwa i ośmiu porażek, zamyka Polpharma Starogard Gdański.

AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 78:67 (25:9, 21:19, 16:21, 16:18)

AZS Koszalin: Oded Brandwein 18, Raymond Sykes 13, Dragan Labovic 10, Bartłomiej Wołoszyn 9, Sek Henry 9, Darrell Harris 8, Zbigniew Białek 5, Lace Darius Dunn 4, Piotr Dąbrowski 2, Artur Mielczarek 0.

Energa Czarni Słupsk: Jordan Hulls 22, Garrett Stutz 12, Marcin Dutkiewicz 10, Michał Nowakowski 8, Roderick Trice 7, Jarosław Mokros 4, Michał Jankowski 3, Kacper Borowski 1, Tomasz Śnieg 0, Mateusz Jarmakowicz 0, Keith Wright 0.

Tabela (mecze, zwycięstwa, porażki, kosze, punkty, różnica)

1. Stelmet Zielona Góra 9 8 1 761-655 17 +106
2. Energa Czarni Słupsk 9 6 3 684-640 15 +44
3. Anwil Włocławek 9 6 3 687-646 15 +41
4. Trefl Sopot 8 6 2 725-614 14 +111
5. PGE Turów Zgorzelec 8 6 2 659-562 14 +97