Energa Czarni Słupsk przegrali na własne życzenie. Nie pomógł rewelacyjny Jerel Blassingame

Energa Czarni Słupsk przegrali wyjazdowy mecz ze Stalą Ostrów Wielkopolski 76:80 w meczu Polskiej Ligi Koszykówki.

Blassingame zdobył w Ostrowie Wielkopolskim aż 28 punktów i był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tego meczu. Jednak nawet jego kapitalna postawa nie pomogła odnieść zwycięstwa. Energa Czarni zaczęli od prowadzenia 9:2, ale potem było już zdecydowanie gorzej. Po pierwszej połowie drużyna ze Słupska przegrywała 31:40.

Wydawało się, że przełomowa będzie trzecia kwarta meczu. Energa Czarni wygrali ją aż 30:15 i objęli prowadzenie w meczu różnicą sześciu punktów. Jeszcze na pięć minut przed końcem spotkania drużyna ze Słupska wygrywała 65:57 i chyba poczuła się zbyt pewnie. Stal zaczęła odrabiać straty, w samej końcówce spotkania objęła prowadzenie i już go nie oddała. A Energa Czarni mogli żałować porażki na własne życzenie.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Energa Czarni Słupsk 80:76 (21:18, 19:13, 15:30, 25:15)

BM Slam Stal: Marc Carter 19, Shawn King 17, Aaron Johnson 13, Łukasz Majewski 12, Szymon Szewczyk 6, Robert Tomaszek 4, Tomasz Ochońko 4, Porter Troupe 3, Kamil Chanas 2, Christo Nikołow 0.

Energa Czarni: Jerel Blassingame 28, David Kravish 12, Chavaughn Lewis 12, Marcus Ginyard 9, Łukasz Seweryn 6, Justin Jackson 4, Mantas Cesnauskis 3, Jarosław Mokros 2, Piotr Dąbrowski 0.