Energa Czarni Słupsk pokonali wicemistrza Polski!

Przemyslaw Swiderski
Koszykarze Energi Czarnych pokonali w Słupsku ekipę wicemistrza Polski, Stelmet Zielona Góra 72:70. Mało brakowało jednak, a gospodarze w ostatnich fragmentach meczu przegraliby wygrane spotkanie.

Czarni rozpoczęli sobotni pojedynek z przytupem. Już po dziesięciu minutach prowadzili z rywalem różnicą 9 punktów. To, co stało się jednak w drugiej kwarcie, przeszło chyba najśmielsze oczekiwania kibiców zgromadzonych w hali w Słupsku. W pewnym momencie słupszczanie mieli nad rywalem... 32 punkty przewagi!

W tym momencie wydawało się, że nic złego gospodarzom przytrafić się w tym meczu już nie może. Nic jednak bardziej mylnego! W drugiej połowie spotkania wicemistrz Polski zabrał się za odrabianie strat i choć wydaje się to wręcz absurdalne, w ostatniej minucie meczu słupszczanie prowadzili już zaledwie dwoma "oczkami"!

To był jednak horror z happy endem dla gospodarzy. W ostatnich sekundach bowiem słupszczanie zachowali zimną krew i po końcowej syrenie mogli wznieść ręce w geście triumfu.

Dla Energi Czarnych było to trzecie zwycięstwo z rzędu, a szóste w siedmiu ostatnich meczach.

Energa Czarni Słupsk - Stelmet Zielona Góra 72:70 (27:18, 30:10, 7:19, 8:23)

Energa Czarni: Shiloh 12, Eziukwu 12, Gruszecki 12, Blassingame 11, Nowakowski 11, Pasalić 10, Borowski 2, Mokros 2, Śnieg 0.

Stelmet: Hosley 15, Cel 11, Robinson 9, Koszarek 8, Troutman 8, Zamojski 7, Hrycaniuk 5, Lalić 4, Chanas 3.