Energa Czarni Słupsk lepsi od Trefla Sopot w derbach Pomorza

KM
W koszykarskich derbach Pomorza w Ergo Arenie Energa Czarni Słupsk pokonali Trefla Sopot. Goście praktycznie przez cały mecz byli drużyną lepszą i wygrali zasłużenie.

Spotkanie to było debiutem Marcina Klozińskiego w roli trenera Trefla Sopot. Kloziński na stanowisku zastąpił Zorana Marticia, u którego pełnił rolę asystenta.

Początek spotkania był bardzo ofensywny, zwłaszcza w wykonaniu gości, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 27:18. Nieoczekiwanie dobrze w barwach Trefla radził sobie Marcin Stefański, który w pierwszych 10 minutach zdobył 6 punktów. Zawodzili za to liderzy, Anthony Ireland i Nikola Marković. Żaden z nich w premierowej kwarcie nie trafił do kosza.

W drugiej odsłonie Energa Czarni kontynuowali festiwal ofensywy i uciekali rywalom. Na koniec pierwszej połowy prowadzili 51:38.

Po przerwie wreszcie ocknął się Trefl. I to ocknął się gwałtownie, bo z 38:51 szybko zrobiło się 46:51. Potem sopocianie zmniejszyli jeszcze straty do czterech punktów (52:56), ale w końcówce słupszczanie znów przyspieszyli tempa i przed ostatnią kwartą prowadzili 67:58. Ostatnie 10 minut przyniosło ogromne emocje. Siedem kolejnych punktów zdobył Filip Dylewicz, dwa wolne trafił Ireland i Czarni prowadzili już tylko 68:67. I to wcale nie był koniec. Trefl doprowadził do remisu 75:75, a wreszcie objął nawet prowadzenie 78:77! Wszystko to w dużej mierze dzięki przebudzeniu Irelanda.

Czarni jednak nie odpuszczali i walka toczyła się do końcowej syreny. Ostatecznie to goście okazali się lepsi, wygrywając 84:80.

Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk 80:84 (18:27, 20:24, 20:16, 22:17)

Trefl: Ireland 24, Dylewicz 20, Mielczarek 10, Śmigielski 6, Marković 4 oraz Stefański 10, Karolak 4, Laser 2, M. Kolenda 0

Energa Czarni: Lewis 20, Kravish 14, Ginyard 11, Surmacz 5, Cesnauskis 2 oraz Goods 20, Bachynski 7, Seweryn 5, Dąbrowski 0