Energa Czarni rozbici w Toruniu. Cukier gorzki dla koszykarzy ze Słupska [ZDJĘCIA]

Energa Czarni Słupsk gładko przegrali w Toruniu z Polskim Cukrem 60:84 (13:23, 14:18, 21:23, 12:20) w meczu Tauron Basket Ligi koszykarzy.

Oba zespoły dobrze weszły w sezon, ale po meczu w Toruniu, to drużyna Polskiego Cukru zachowała miano niepokonanej. Wszyscy spodziewali się dobrego, zaciętego meczu, a tymczasem koszykarze ze Słupska zagrali wyjątkowo źle. Praktycznie w każdym elemencie ustępowali gospodarzom, a największym problemem Czarnych była beznadziejna skuteczność.

Polski Cukier już po pierwszej kwarcie prowadził 23:13, a przed przerwą powiększył przewagę do 14 punktów. Patrząc na statystyki ten wynik nie mógł jednak dziwić, bowiem w tej częsci gry Czarni trafili zaledwie 7 na 26 rzutów z gry. Torunianie grali bardzo dobrze i nie pozwalali swoim rywalom na zbyt wiele. W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił. To Polski Cukier zdecydowanie dominował na parkiecie i zasłużenie odniósł wysokie zwycięstwo.

Polski Cukier: Gibson 23, Kornijenko 13, Wiśniewski 12, Michalak 10, Sulima 8, Milosević 8, Cummings 6, Bochno 3, Michalski 1, Lisewski, Perka.

Energa Czarni: Mbodj 15, Blassingame 12, Harper 12, Mokros 8, Campbell 7, Borowski 4, Nix 2, Śnieg, Seweryn, Cesnauskis.