MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Enea Ironman 70.3 Gdynia 2020. Zasady bezpieczeństwa uczestników zawodów przeniesionych na 6 września 2020 roku

OPRAC.:
Rafał Rusiecki
Rafał Rusiecki
Chociaż mają masowy charakter, to jednak zawody Enea Ironman 70.3 Gdynia są przeznaczone dla indywidualistów. To pomaga zwiększyć bezpieczeństwo na trasie tej międzynarodowej imprezy
Chociaż mają masowy charakter, to jednak zawody Enea Ironman 70.3 Gdynia są przeznaczone dla indywidualistów. To pomaga zwiększyć bezpieczeństwo na trasie tej międzynarodowej imprezy Przemyslaw Swiderski
Międzynarodowe triathlonowe zawody w Gdyni w 2020 roku przeniesione zostały na niedzielę, 6 września. Organizatorzy cały czas monitorują sytuację związaną z rozwojem pandemii koronawirusa na świecie. Ustalili przy tym, że w pierwszej kolejności kierować się będą zapewnieniem maksymalnego poziomu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom zawodów. - Jestem pewien, że stworzymy warunki o wiele bezpieczniejsze, niż te, z którymi mamy do czynienia w wielu miejscach na co dzień – twierdzi Michał Drelich, dyrektor zawodów Enea Ironman 70.3 Gdynia.

Enea Ironman 70.3 Gdynia 2020 - zawody 6.09.2020

Już w połowie czerwca, ze względu na pandemię covid-19 organizatorzy zdecydowali, że zawody Enea Ironman 70.3 Gdynia - zaplanowane na 2 sierpnia 2020 roku - zostają przełożone na 6 września 2020 roku. Towarzyszące im zawody na dystansie sprinterskim zostały z kolei przełożone na 5 września 2020 roku.

- Robimy wszystko co w naszej mocy, aby zawody doszły do skutku, do tego w pełnym reżimie sanitarnym. Dbamy o bezpieczeństwo zawodników, obsługi, wolontariuszy i kibiców. Jesteśmy gotowi do rozmów, by wzorem meczów piłkarskich, koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych również zawody triathlonowe mogły ponownie się odbywać. Pamiętajmy, że uczestnicy naszej rywalizacji to skrajnie wysportowane i zdrowe osoby. Triathlon to dyscyplina o charakterze indywidualnym. Przepisy rywalizacji wymuszają określony stopień dystansowania zawodników od siebie – przekonuje Michał Drelich, dyrektor Enea Ironman 70.3 Gdynia.

Enea Ironman 70.3 Gdynia - najważniejsze zmiany w zakresie bezpieczeństwa

Zmiana lokalizacji i zwiększenie strefy zmian
Strefa zmian zostanie powiększona i przeniesiona spod Akwarium Gdyńskiego wzdłuż deptaku na Skwer Kościuszki – tak, jak w pierwszych edycjach gdyńskiego triathlonu. Umożliwi to, zmniejszenie zagęszczenia i znacznie większe odseparowanie zawodników od siebie. Zmiana ta pociągnie za sobą także przeniesienie biura zawodów na parking przy ul. Zawiszy Czarnego oraz zmianę lokalizacji expo na Bulwar Nadmorski.

Korekty trasy rowerowej i biegowej
Obie trasy ulegną pewnym modyfikacjom, aby zniwelować liczbę tzw. „mijanek” i zapewnić maksymalną dostępną szerokość trasy. Trasa biegowa będzie miała dwie, zamiast trzech pętli, dzięki czemu zmniejszy się częstotliwość wyprzedzania zawodników.

Testy przesiewowe i bezdotykowa obsługa w biurze zawodów
Przed wejściem do biura zawodów, zawodnicy zostaną poddani testom przesiewowym. Dla uniknięcia tłumu i kolejek, wstęp do biura zawodów będą mieli wyłącznie zarejestrowani zawodnicy (bez osób towarzyszących), a godzinę odbioru pakietu startowego będzie trzeba wcześniej zadeklarować poprzez formularz online. Sam odbiór pakietu startowego będzie odbywał się niemal bezdotykowo – zawodnik nie będzie musiał nawet brać długopisu do ręki.

Organizacja startu
Utrzymana zostanie formuła tzw. rolling start, w której kilku zawodników startuje razem w ok. 10-sekundowych odstępach. Dodatkowo, zawodnicy na starcie zostaną przydzieleni do odseparowanych od siebie stref, a dojście do samego startu zostanie podzielone na kilka oddzielnych korytarzy, odsuniętych od siebie na 1,5 metra.

Rezygnacja z worków w strefie zmian
Dzięki zwiększeniu strefy zmian, zawodnicy będą mogli zachować dystans 1,5m od siebie. Dodatkowo, system workowy stosowany od lat na imprezach Ironman zostanie zastąpiony tradycyjnym systemem, w którym zawodnicy trzymają swoje rzeczy bezpośrednio przy rowerze. Dzięki temu, uda się uniknąć tłoku przy workach i dodatkowej interakcji zawodników między sobą oraz z wolontariuszami.

Formuła non-drafting
Utrzymana zostanie oczywiście formuła wyścigu non-drafting, która wymusza 12 metrów odległości pomiędzy zawodnikami na trasie kolarskiej. Dodatkowo, dzięki zwiększonej szerokości trasy biegowej, możliwe będzie utrzymanie dystansu 2 metrów pomiędzy zawodnikami. Nad przestrzeganiem tych zaleceń mają czuwać sędziowie na trasie.

Punkty odżywiania
Napoje i odżywki będą dostępne wyłącznie w zamkniętych opakowaniach.

Rezygnacja z welcome banquet i after party
Welcome banquet i after party nie dojdą w tym roku do skutku. Zawodnicy otrzymają jednak coś w zamian. W każdym pakiecie startowym znajdą się bowiem dwie specjalne monety, które będzie można wymienić na posiłek ze specjalnego menu w wybranych restauracjach na terenie Gdyni. – Unikamy dzięki temu gromadzenia się większej liczby zawodników w jednym miejscu, ale przy okazji wspieramy też lokalny biznes w Gdyni, który również ucierpiał przez koronawirusa. Zawodnik nie będzie nic płacił za posiłek. Na podstawie zgromadzonych przez każdą restaurację monet, to my jako organizator zawodów rozliczymy się z restauratorami – mówi Michał Drelich.

Środki higieny osobistej
We wszystkich strefach zawodniczych, obsługa i wolontariusze zostaną wyposażeni w maseczki, rękawiczki i środki do dezynfekcji. Zawodnicy będą zobowiązani do noszenia maseczek w biurze zawodów i w strefie zmian przy wprowadzania i wyprowadzaniu rowerów. Maseczki będą też rekomendowane w strefie startu. Podczas samej rywalizacji nie będzie obowiązku posiadania maseczki.

Jak przygotować się do triathlonu?
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki