Elżbieta Rucińska-Kulesz pokieruje pomorskim NFZ

Jolanta Gromadzka- AnzelewiczZaktualizowano 
Dr Rucińska-Kulesz  przez dwa lata (2006-2008) pracowała w Pomorskim Oddziale Wojewódzkim  Narodowego Funduszu Zdrowia jako p.o. dyrektora naczelnego oraz  zastępca dyrektora ds. medycznych.
Dr Rucińska-Kulesz przez dwa lata (2006-2008) pracowała w Pomorskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia jako p.o. dyrektora naczelnego oraz zastępca dyrektora ds. medycznych. mat. prasowe
Elżbieta Rucińska-Kulesz pokieruje Pomorskim NFZ do czasu podjęcia przez rząd i Sejm strategicznej decyzji co do przyszłości tej instytucji.

Aktualizacja, 4.07.2016r.

Elżbieta Rucińska-Kulesz odebrała w Ministerstwie Zdrowia nominację na szefa pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Rucińska-Kulesz pokieruje Pomorskim NFZ do czasu podjęcia przez rząd i Sejm strategicznej decyzji co do przyszłości tej instytucji.

***
Elżbieta Rucińska-Kulesz jest nie tylko lekarzem – absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku z roku 1989, ale również specjalistą II stopnia z pediatrii oraz specem od zarządzania (ukończyła Podyplomowe Studium Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia - w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w Akademii Medycznej i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu,

Profesjonalne Studium Marketingu oraz Studium Menedżerskie „Zarządzanie Służbą Zdrowia" Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Pracowała m. in. w szpitalu w Wejherowie (jako stażystka, młodszy asystent pediatra, starszy asystent pediatra, kierownik Przychodni nr 1 w Rumi, kierownik Zespołu Przychodni Rejonowych nr 1 i nr 2 w Rumi), w latach 2000 - 2002 jako dyrektor naczelny Szpitala Miejskiego im J. Brudzińskiego w Gdyni. Następnie pełniła w Ministerstwie Zdrowia Warszawa obowiązki zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Zdrowotnej. Po powrocie na Wybrzeże objęla funkcję p.o. z-cy dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym im dr Aleksandra Majkowskiego w Kartuzach, potem w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, jako naczelny lekarz szpitala i p.o. dyrektora naczelnego, w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Żukowie (jako lekarz specjalista pediatrii), od 1 maja 2015 – zatrudniona jest w przychodni Dom Medyczny Żukowo należącej do spółki Nadmorskie Centrum Medyczne.

Jak już informowaliśmy dr Rucińska-Kulesz doskonale zna zasady i tajniki funkcjonowania NFZ, przez dwa lata (2006-2008) pracowała w Pomorskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia jako p.o. dyrektora naczelnego oraz zastępca dyrektora ds. medycznych.

jolanta.gromadzka@polskapress.pl

polecane: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
amen

a jak nie pis-da zdrowie plus

Dodaj ogłoszenie