Eliminacje ME. Polki przegrały z Węgierkami

Polki przegrały w Koszalinie z Węgierkami 24:27 (13:13) w meczu eliminacji mistrzostw Europy piłkarek ręcznych.

Biało-czerwone musiały sobie radzić bez kontuzjowanych Iwony Niedźwiedź i Karoliny Kudłacz-Gloc. To bardzo duże osłabienie. Mecz zaczął się bardzo źle dla naszego zespołu. Choć Polki rzuciły pierwszą bramkę, to zaraz przegrywały 1:4. Potem Węgierki miały nawet pięć trafień przewagi, ale wtedy nasze szczypiornistki się obudziły i ruszyły w pogoń. Na tyle skuteczną, że pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

Węgierki lepiej rozpoczęły drugą połowę i znowu odskoczyły na pięć bramek. Nasze zawodniczki próbowały odrobić stratę, ale tym razem rywalki był czujne i nie dały sobie odebrać zasłużonego zwycięstwa.

W grupie prowadzą Węgierki, które mają sześć punktów. Na drugim miejscu są Polki - 4 punkty, na trzecim Słowaczki - 2 punkty i na czawartym Finki. Na mistrzostwa Europy pojadą dwa najlepsze zespoły z grupy.

Polska: Anna Wysokińska, Weronika Gawlik - Karolina Siódmiak 5, Marta Gęga 4, Agnieszka Kocela 3, Kinga Achruk 3, Małgorzata Stasiak 3, Katarzyna Kołodziejska 2, Monika Kobylińska 2, Patrycja Kulwińska 1, Aleksandra Zych 1, Monika Stachowska, Karolina Zalewska, Joanna Drabik.

Węgry: Eva Kiss, Blanka Biro - Szandra Szollosi-Zacsik 6, Krisztina Triscuk 5, Ildiko Erdosi 3, Adrienn Orban 3, Zita Szucsanszki 2, Anett Kisfaludy 2, Kinga Klivinyi 2, Viktoria Lukacs 1, Anna Kovacs 1, Nadine Schatzl 1, Piroska Pappne Szamoransky 1, Aniko Kovacsics, Dora Hornyak, Klara Szekeres.