Eliminacje Euro 2024. Sytuacja w polskiej grupie. Biało-Czerwoni awansowali na drugie miejsce, dzięki pokonaniu Albanii

Mateusz Ptaszyński
Polacy po falstarcie odkupili swoje winy i wygrali z Albanią 1:0, a bramkę dla Biało-Czerwonych strzelił Karol Świderski. Czesi w Kiszyniowie sensacyjnie zremisowali z Mołdawią 0:0.

Biało-Czerwoni po porażce z Czechami musieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Od pierwszego gwizdka bardzo agresywnie wyszli na drużynę Albanii. Nie oznacza to, że rywale Polaków nie dochodzili do okazji. Na nasze szczęście pierwsze zagrożenie miało miejsce pod bramką Thomasa Strakoshy, który musiał interweniować po strzale Piotra Zielińskiego. Bałkańscy piłkarze nie pozostali dłużni i uderzeniu jednego z piłkarzy gości musiał interweniować Wojciech Szczęsny.

Drogę do albańskiej bramki w 41. minucie odnalazł Karol Świderski. W drugiej połowie to gracze Albanii przejęli inicjatywę i zdecydowanie częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich. Jednak doskonałą okazję miał Robert Lewandowski, który po świetnym rajdzie mógł wpisać się na listę strzelców - praktycznie z linii bramowej wybił piłkę albański obrońca Enea Mihaj. W doliczonym czasie gry świetną okazję miał napastnik gości Myrto Uzuni, ale na nasze szczęście piłka minimalnie minęła bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Zawodnicy Mołdawii gościli u siebie Czechów, którzy napędzeni wygraną z Biało-Czerwonymi liczyli na drugie zwycięstwo w grupie. Bałkańska defensywa okazała się bardzo trudna do sforsowania przez podopiecznych Jaroslava Silhavy'ego. W 27. minucie do bramki trafił Jan Kucha, ale po wideoweryfikacji gol został anulowany.

Bardzo dobra gra mołdawskiej defensywy uniemożliwiła Czechom zwycięstwo w tym meczu. Obie ekipy musiały zadowolić się jednym punktem.