Elbląg otrzymał miliony na rewitalizację

  Elbląg otrzymał miliony na rewitalizację

  Natasza Jatczyńska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Miliony euro mogą dostać elbląskie spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty na budowę placów zabaw i modernizację budynków.
  Kluczem do pozyskania pieniędzy jest Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Elbląga na lata 2007-2020. Jego przegłosowaniem przez elbląskich samorządowców zakończył się pierwszy etap prac związanych z pozyskaniem środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego War-mia i Mazury 2007-2013.

  Jest o co walczyć: na rozwój, restrukturyzację i rewitalizację miast w województwie warmińsko-mazurskim przeznaczono aż 82 923 363 euro.


  - Spółdzielnie i wspólnoty, których wnioski znalazły się w programie rewitalizacji, będą mogły wziąć udział w konkursie na ich dofinansowanie z unijnych funduszy - informuje Bartosz Babraj, zastępca naczelnika Wydziału Strategii i Funduszy Unijnych Urzędu Miejskiego w Elblągu.

  Możliwość wykorzystania funduszy strukturalnych na rewitalizację w tak dużym zakresie pojawiła się po raz pierwszy od przystąpienia Polski do UE. Pierwszy konkurs rozpisany zostanie na początku września.

  - Wniosek do elbląskiego Urzędu Miasta złożyliśmy już w listopadzie ubiegłego roku, jako jedni z pierwszych. Na pewno wystartujemy w konkursie - zapewnia Urszula Orłowska-Budo, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo w Elblągu. - Nasze bloki są zbudowane głównie z wielkiej płyty. Budynki wymagają termomodernizacji.

  Wszyscy zainteresowani mogą się kontaktować z Wydziałem Strategii i Funduszy Unijnych Urzędu Miejskiego w Elblągu. Informacje na temat programu rewitalizacji dostępne są także na stronie Urzędu Miasta w Elblągu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo