Elastyczni do pewnych granic

  Elastyczni do pewnych granic

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  W ubiegły poniedziałek opublikowaliśmy rozmowę z gdańskim przedsiębiorcą Maciejem Grabskim, który opowiadał o kulisach nieudanej inwestycji, do jakiej nie doszło na skutek braku porozumienia z władzami Gdańska. Firma Grabskiego miała wybudować centrum biurowe nieopodal hali Olivia. Tereny pod centrum miał otrzymać od miasta, w zamian za wybudowanie i przekazanie 221 mieszkań przeznaczonych dla najemców komunalnych. Grabski twierdzi, że wywiązał się ze swojej części umowy, w przeciwieństwie do urzędników miejskich. Dziś oddajemy głos drugiej stronie konfliktu.
  Z wiceprezydentem Gdańska Wiesławem Bielawskim rozmawia Artur Kiełbasiński

  Gdańsk to nadal "morze możliwości"? Hasło jest aktualne?
  Oczywiście.

  A ja mam wersję "może możliwości uciekają"... Szczególnie gdy patrzę na zamieszanie wokół działki przy Olivii.
  W waszej gazecie kreowany jest obraz Gdańska złego, oszukującego inwestora. To obraz z gruntu nieprawdziwy.


  Ale patrzmy na sprawę realnie - jest umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego, odebraliście obiecane mieszkania. A sami wystawiliście inwestora do wiatru.
  Poproszę konkrety.

  Nie przystąpiliście do umowy ostatecznej w wyznaczonym terminie.
  Pan Maciej Grabski musiał wskazać termin, bo wynikało to z umowy. I termin wskazał. Tyle tylko, że termin był wyznaczony na godz. 15, a do 14.45 nie zostały uzgodnione szczegóły umowy. Strony nie były gotowe do jej podpisania. Co mieliśmy podpisać? Listę obecności?

  Najważniejsze postanowienia były już ustalone w umowie przedwstępnej. Chodziło o dogranie szczegółów. Natomiast faktem jest to, że grunt nie został przez miasto przygotowany. Bo działki miały być oddane w użytkowanie wieczyste, a tam stał budynek, którego nie rozebraliście.
  Nieprawda. Proszę spojrzeć, co jest napisane w ogłoszeniu - "opis nieruchomości". A nieruchomość, zgodnie z kodeksem, to grunt i wszystko, co z nim trwale związane. O czym pan Grabski i jego doradcy musieli wiedzieć, jeśli rzeczywiście są fachowcami.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo