Piotr Szymański
FIFA ukarała PZPN i polskich kibiców za mecz z Albanią
FIFA ukarała PZPN i polskich kibiców za mecz z Albanią East News
El. MŚ 2022. Kilka dni temu FIFA ukarała Albanię za karygodne zachowanie kibiców podczas meczu z Polską. Teraz przyszła kolej na drugą stronę, która również poniesie konsekwencje. Jaką karę otrzymał PZPN?

FIFA ukarała PZPN za mecz z Albanią

Przypomnijmy. Reprezentacja Polski wygrała na wyjeździe z Albanią (1:0) po golu Karola Świderskiego w 77. minucie. Spotkanie było toczone w napiętej atmosferze, a po bramce dla biało-czerwonych z trybun poleciło mnóstwo butelek i innych przedmiotów, które mogły zagrozić piłkarzom. Sędzia na kilkanaście minut przerwał mecz, który ostatecznie udało się dokończyć.

Albania za naganne zachowanie swoich kibiców będzie musiała zapłaci karę w wysokości 150 tysięcy franków szwajcarskich oraz rozegrać ostatni mecz eliminacji MŚ 2022 z Andorą, przy pustych trybunach.

Jak się okazało, również polska federacja została ukarana przez Komisję Dyscyplinarną FIFA. PZPN musi zapłacić 50 tys. franków szwajcarskich, a dodatkowo kibice znad Wisły nie polecą na najbliższy mecz eliminacji do Andory (12 listopada, godz. 20:45). Skąd wzięły się sankcje dla Polaków? Kara została wymierzona ze względu na rzucanie przedmiotów w kibiców przeciwnej drużyny.

źródło: TVP Sport