El. ME 2017: Polscy koszykarze poszli za ciosem. Białoruś rozbita!

Dariusz Gdesz
Koszykarze reprezentacji Polski poszli za ciosem i po zwycięstwie nad Portugalią, pokonali w sobotę na wyjeździe kadrę Białorusi 97:79.

Po świetnym w wykonaniu podopiecznych trenera Mike'a Taylora meczu z reprezentacją Portugalii, fani koszykówki w Polsce mogli spodziewać się gładkiego zwycięstwa w kolejnym meczu, tym razem z Białorusią. I nie rozczarowali się, bo biało-czerwoni pokazali klasę.

Polacy świetnie otworzyli sobotnie spotkanie i choć w drugiej kwarcie rywale byli bliscy doprowadzenia do remisu, to jednak to nasi koszykarze mieli mecz pod kontrolą. Po przerwie drużyna Mike'a Taylora znowu odskoczyła rywalowi z Białorusi i kontrolowała przebieg pojedynku do ostatniej syreny.

Biało-czerwoni mają już zatem na koncie dwa zwycięstwa - z Portugalią i Białorusią.

7 września naszych koszykarzy czeka bardzo trudna przeprawa. Zmierzą się wówczas z Estonią.

Białoruś - Polska 79:97 (28:34, 20:19, 13:20, 18:24)

Białoruś: Witalij Liutycz 23, Arciom Parachouski 14, Aleksander Kudriawcew 10, Aleksander Pustawar 8, Aleksander Semaniuk 6, Maksym Sałasz 5, Mikita Mieszczeriakow 5, Maalik Wayns 4, Wiaczesław Korz 0, Aleksiej Trascinecki 0, Kirył Sytnik 0.

Polska: Maciej Lampe 25, Przemysław Zamojski 15, Mateusz Ponitka 14, AJ Slaughter 13, Adam Waczyński 9, Łukasz Koszarek 9, Tomasz Gielo 4, Michał Sokołowski 2, Adam Hrycaniuk 2, Robert Skibniewski 0, Aleksander Czyż 0.