EIHC w Gdańsku. Polscy hokeiści zakończyli turniej bez zwycięstwa

Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Polski
Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Polski Karolina Misztal
Niestety, hokeistom reprezentacji Polski nie udało się wygrać żadnego meczu podczas turnieju EIHC w Gdańsku. W niedzielę Biało-Czerwoni przegrali z kadrą Austrii 0:2.

Najbliżej zwycięstwa polski zespół był w piątek. Do 43. minuty Biało-Czerwoni prowadzili wówczas z Danią 1:0. I wtedy właśnie doszło do nieoczekiwanej i zupełnie niecodziennej sytuacji. Okazało się bowiem, że w lodowisku jest dziura, która uniemożliwia kontynuowanie pojedynku. Zawody zostały przerwane, a wynik meczu anulowany. Nie został on zatem zaliczony do klasyfikacji turniejowej.

W sobotę z kolei lepsi od Polaków okazali się Norwegowie. Nie można jednak powiedzieć, że nasi hokeiści oddali ten mecz bez walki. Czego zabrakło? Na pewno nieco skuteczności, ale też i doświadczenia.

A w niedzielę Austriacy bili się o to, by wygrać turniej w Gdańsku. I tak sztuka im się powiodła. Trzeba podkreślić jasno - rywale Biało-Czerwonych mieli pojedynek pod całkowitą kontrolą i zdecydowanie przeważali na tafli. Trafili jednak do siatki tylko dwa razy. Defensywę naszych hokeistów przełamali Kevin Macierzynski i Daniel Oberkofler .

Polska - Austria 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

0:1 - Macierzynski (23)
0:2 - Oberkofler (28)

Polska: Odrobny - Gimiński, Michałowski, Paś, R. Nalewajka, Bepierszcz - Ziółkowski, Jaśkiewicz, Malicki, Neupauer, Ł. Nalewajka - Kostek, Musioł, Przygodzki, Krężołek, Marzec - Radzieńciak, Jarosz, Gościński, Paszek, Jeziorski.

Austria: Madlener - Unterweger, Strong, Lebler, Oberkofler, Haudum - Hackl, Peter, Ganahl, Nissner, Schneider - Kirchschlager, Vallant, Kristler, Wukovits, Macierzynski - Payr, Wolf, Richter, Baumgartner, Brucker.