Egzaminy gimnazjalne 2019 zagrożone? Czy odbędą się egzaminy? Strajk nauczycieli trwa. Termin egzaminów. W wielu szkołach są komisje

Maria Poznańska

Wideo

Zobacz galerię (6 zdjęć)
Czy odbędą się egzaminy gimnazjalne 2019? To pytanie zadawali sobie od kilku tygodni uczniowie ostatnich klas gimnazjów i ich rodzice. W poniedziałek, 8 kwietnia rozpoczął się bowiem strajk nauczycieli. Związkom zawodowym ( w tym ZNP i Forum ZZ) nie udało się dojść do porozumienia z rządem. Strajk ma charakter generalny i bezterminowy. Szkoły znalazły zastępstwa w postaci nauczycieli z innych szkół, emerytów czy pedagogów. Wszędzie udało się zebrać komisje poza jedną szkołą. Egzamin nie odbył się w SP w Darzlubiu

AKTUALNE INFORMACJE O EGZAMINACH GIMNAZJALNYCH
Nauczyciele podstawówki w Sławsku przerwali strajk.
Dyrektor Katarzyna Rudzka mówi, że nie wie, czy dalej będzie strajk w SP Sławsko, czy też już się zakończył.
- Formalnie nie został on odwołany - akcentuje dyrektor SP. - Czy nauczyciele przyjdą do pracy jutro? O tym przekonam się w czwartek rano, gdy zostaną wyłożone przez związkowców listy strajkowe.

Więcej na ten temat czytaj TUTAJ!

W SP Darzlubie nie odbył się egzamin gimnazjalny. To jedyna taka szkoła na Pomorzu. - Nie udało się zebrać kompletu komisji - mówi dyrektor

Więcej czytaj tutaj

Zgodnie z planem rozpoczął się egzamin gimnazjalny w Człuchowie - udało się skompletować kadrę do przeprowadzenia egzaminu.

Więcej TUTAJ

ZOBACZ WIDEO! UCZNIOWIE O EGZAMINIE GIMNAZJALNYM:

Testy gimnazjalne w Wejherowie nie są zagrożone. Mimo trwającego strajku nauczycieli egzaminy rozpoczęły się we wszystkich szkołach.

Więcej o egzaminach w Wejherowie czytaj TUTAJ

We wszystkich szkołach powiatu bytowskiego uczniowie gimnazjum o godz. 9.00 rozpoczęli pisanie egzaminów.

Więcej o powiecie bytowskim czytaj TUTAJ

Wcześniej pisaliśmy:

Czy odbędą się egzaminy gimnazjalne 2019?

W wielu szkołach udało się zebrać komisje egzaminacyjne, choć do ostatniej chwili zagrożenie było duże. Gdzie do egzaminu nie dojedzie? O tym dowiemy się w środę rano, kiedy egzaminatorzy stawią się w placówkach.

Apel do uczniów: Przyjdźcie na egzamin!

Czekamy na Wasze sygnały, jak sytuacja wygląda w pomorskich miejscowościach. Nie ma na razie sygnału, żeby gdzieś egzamin miał się nie odbyć. Na Wasze mejle czekamy od adresem internet@dziennikbaltycki.pl lub w wiadomościach na Facebooku.

Czy odbędą się egzaminy gimnazjalne 2019?

Nauczyciele strajkują od poniedziałku, 8.04.2019 roku. A już w środę, 10.04 rozpocząć się mają EGZAMINY GIMNAZJALNE. Czy uda się je przeprowadzić w obecnej sytuacji? Przewidując problemy rząd przyjął uchwałę, które wprowadziła nowe regulacje dotyczące przeprowadzania egzaminów. W komisjach zasiąść mogą nie tylko nauczyciele danej szkoły, ale także pedagodzy z innych placówek czy emerytowani nauczyciele. Wiele szkół cały czas szuka osób, które mogłyby podjąć się tej roli w czasie strajku.

Beata Szydło apelowała do central związkowych o odpowiedzialność za to, co wydarzy się w czasie zaplanowanych egzaminów.

Strajk nauczycieli. W Gdańsku strajk w 98 szkołach i 33 prze...

Czytaj także

Strajk nauczycieli 2019. Czy rok szkolny zostanie wydłużony?

Zgodnie z ustaleniami roku szkolnego 2018/2019 w czerwcu zajęcia w szkołach powinny się zakończyć. Nie wiadomo jednak, czy w sytuacji przedłużającego się strajku nauczycieli, rok szkolny nie zostanie przedłużony. Formalnie rok szkolny kończy się 31 sierpnia.

Egzamin gimnazjalny 2019 harmonogram - termin główny

1.część humanistyczna 10.04.2019 (środa)

  • z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
  • z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

2. część matematyczno - przyrodnicza 11.04.2019 (czwartek)

  • z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
  • z zakresu matematyki – godz. 11:00

3. język obcy nowożytny 12.04.2019 (piątek)

  • na poziomie podstawowym – godz. 9:00
  • na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

Czytaj także

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Polihistor

Wracajcie do roboty.

Pokażcie, że umiecie uznać swój błąd.

I że jesteście zdolni SAMI ocenić, na czym polega wasz interes.

Na pewno nie tkwi w ślepym ufaniu Broniarzowi et consortes.

Oni zachowają swoje "naście" tysięcy. A wy?

Dodaj ogłoszenie