Egzamin zawodowy czerwiec 2019 arkusze CKE, odpowiedzi, klucz. Część pisemna egzaminu zawodowego 18.06.2019. Kiedy będą wyniki?

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Egzamin zawodowy - czerwiec 2019. Część pisemna egzaminu zawodowego 18.06.2019. Arkusze CKE, odpowiedzi, klucz. Kiedy będą wyniki? Archiwum
Egzamin zawodowy 2019. Część pisemna egzaminu zawodowego 18.06.2019. Trwa letnia sesja egzaminów zawodowych. W poniedziałek rozpoczęła się część praktyczna, a we wtorek, 18 czerwca 2019, uczniowie przystąpili do części pisemnej. W tym artykule znajdziecie informacje związane z egzaminem zawodowym 2019 - arkusze CKE, odpowiedzi, wyniki.

Egzamin zawodowy 18.06.2019

Egzamin zawodowy jest testem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie, jest ‎formą oceny poziomu opanowania ‎przez ucznia wiadomości i umiejętności z zakresu ‎jednej kwalifikacji wyodrębnionej w ‎zawodzie. Zakres wiedzy i umiejętności dla każdej kwalifikacji został ustalony w podstawie programowej kształcenia w zawodach.

Zobacz: EGZAMIN ZAWODOWY 2019: Klucze odpowiedzi stara i nowa formuła - maj - czerwiec 2019

Egzamin zawodowy 2019 ARKUSZE CKE, czerwiec - ODPOWIEDZI. Co...

EGZAMIN ZAWODOWY 2019: Klucze odpowiedzi stara i nowa formuł...

Jak wygląda egzamin zawodowy 2019?

Część pisemna trwa 60 minut i przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 ‎‎zadań zamkniętych, które zawierają cztery odpowiedzi do wyboru. Spośród nich prawidłowa jest tylko jedna. ‎ Część testowa może być zdawana z wykorzystaniem wydrukowanych papierowych arkuszy ‎egzaminacyjnych lub przy komputerze.

Egzamin zawodowy 18.06.2019 - arkusze, odpowiedzi

Klucze odpowiedzi z części pisemnej zostaną opublikowane na stronie internetowej CKE 19 czerwca o godz. 16.

Inaczej wygląda część praktyczna, która w sesji letniej rozpoczęła się w poniedziałek, 17 czerwca i potrwa aż do 4 lipca.
Trwa ona nie krócej niż 120 minut, ale też nie dłużej niż 240 minut. Jest przeprowadzana w formie testu praktycznego, który polega na wykonaniu zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu na przystosowanym do tego celu stanowisku.

Egzamin zawodowy - czerwiec 2019. Część pisemna egzaminu zawodowego 18.06.2019. Arkusze CKE, odpowiedzi, klucz. Kiedy będą wyniki?
Egzamin zawodowy - czerwiec 2019. Część pisemna egzaminu zawodowego 18.06.2019. Arkusze CKE, odpowiedzi, klucz. Kiedy będą wyniki? Archiwum

Na zapoznanie się z treścią zadania zdający ma 10 minut, ‎których nie wlicza ‎się do czasu trwania części praktycznej egzaminu zawodowego.

Jak zdać egzamin zawodowy 2019?

By zdać egzamin potwierdzający kwalifikację w danym zawodzie, należy uzyskać:‎

  • co najmniej 50 proc. punktów możliwych do uzyskania (czyli co najmniej 20 pkt.) - z części pisemnej
  • co najmniej 75 proc. punktów - z części praktycznej

Egzamin zawodowy - czerwiec 2019 [ODPOWIEDZI CKE]

Wyniki egzaminu zawodowego 2019

Wyniki egzaminów, które przeprowadzone zostaną podczas sesji letniej, ogłoszone zostaną 30 sierpnia br. Tego samego dnia szkoły otrzymają wyniki potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.
Godziny odbioru wyników będzie trzeba sprawdzić na stronie szkoły, ponieważ bo z nich indywidualnie ustali ten termin.

Zobacz też: Jacy ludzie są dziś najbardziej atrakcyjni na rynku pracy? Odpowiada Ewelina Molska-Ciepłuch, doradca kariery

MATURA 2019. ARKUSZE CKE I ODPOWIEDZI

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie