Egzamin zawodowy 2019. Pytania, rozwiązania, odpowiedzi. Termin części pisemnej i praktycznej sesji letniej. Przebieg egzaminu [17.06.2019]

Natalia Grzybowska
Egzamin zawodowy 2019 - terminy części pisemnej i praktycznej sesji letniej. Jak przebiega egzamin? Ile punktów trzeba uzyskać, aby zdać?
Egzamin zawodowy 2019 - terminy części pisemnej i praktycznej sesji letniej. Jak przebiega egzamin? Ile punktów trzeba uzyskać, aby zdać? Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Egzamin zawodowy 2019 - zobacz terminy części pisemnej i praktycznej. Trwa sesja letnia egzaminu zawodowego 2019. Dotyczy ona uczniów szkół zawodowych oraz techników. To właśnie oni staną przed testami, których wynik odzwierciedlą ich kwalifikacje do wykonywania wybranego zawodu. Sprawdź terminy sesji letniej, jak przebiega egzamin teoretyczny i praktyczny oraz ile punktów trzeba uzyskać, aby zdobyć kwalifikacje do wykonywania zawodu?

Egzamin zawodowy 2019 - sesja letnia i zimowa

Egzamin zawodowy odbywa się zarówno w sesji zimowej, jak i letniej. W sesji zimowej egzamin pisemny uczniowie zdawali 10 stycznia, a część praktyczna, w zależności od modelu, przeprowadzana była 9 stycznia i od 11 stycznia do 11 lutego.

Egzamin zawodowy 2019. Harmonogram sesji letniej

Część pisemna egzaminu zawodowego odbędzie się 18.06.2019.

Egzamin praktyczny dla modelu d, odbywający się bez obecności egzaminatora, odbędzie się 17.06.2019.
Taki egzamin odbywa się na stanowisku wyposażonym w stolik i krzesło, na jednej zmianie w jednym dniu.

Egzaminy dla modelu w, wk i dk będą odbywać się od 21.06 do 4.072019.

Egzamin zawodowy 2019 - terminy części pisemnej i praktycznej sesji letniej. Jak przebiega egzamin? Ile punktów trzeba uzyskać, aby zdać?
Egzamin zawodowy 2019 - terminy części pisemnej i praktycznej sesji letniej. Jak przebiega egzamin? Ile punktów trzeba uzyskać, aby zdać? Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

Model w jest egzaminem z egzaminatorem, odbywającym się na zamianach. Zdający mają do swojej dyspozycji stanowisko wyposażone w specjalistyczny sprzęt.

W przypadku modelu wk zdający mają do dyspozycji stanowisko wyposażone w komputery i sprzęt. Odbywa się w towarzystwie egzaminatora, na zmianach.

Model dk także przewiduje stanowisko wyposażone w komputery oraz drukarki i odbywa się na zmianach, jednak bez egzaminatora.

Osobne sesje egzaminacyjne przewidziano dla kwalifikacji technik pożarnictwa - MS.20, Z.22 (wykonywanie działań ratowniczych), MS.21, Z.23 (zarządzanie działaniami ratowniczymi).

Model MS.20 i Z.22 egzamin pisemny napisali już 7 maja 2019, a praktyczny zdawali między 8 a 25 maja (w przypadku modelu w).

Model M.21 i Z.23 do egzaminu pisemnego podejdą 5.06.2019, a do praktycznego 7.06.2019 (model d).

Rozpoczęły się egzaminy zawodowe 2019 (czerwiec). Zobaczcie odpowiedzi z poszczególnych egzaminów.

Egzamin zawodowy - czerwiec 2019 [ODPOWIEDZI CKE]

Egzamin zawodowy 2019. Jak wygląda część pisemna?

Pisemny egzamin zawodowy trwa godzinę. Uczniowie mają do rozwiązania 40 zadań zamkniętych z czterema odpowiedziami do wyboru. Każde z nich jest jednokrotnego wyboru. Arkusze są papierowe lub rozwiązywane na ekranie komputera.

Zobacz TOP 10 NAJLEPSZYCH TECHNIKÓW W GDAŃSKU WG. RANKINGU PORTALU WASZAEDUKACJA.PL >>>

TOP 10 najlepszych techników w Gdańsku 2019. Ranking gdański...

Egzamin zawodowy 2019. Jak wygląda część praktyczna?

Część praktyczna trwa nie krócej niż 120 minut i nie dłużej niż 240 minut. ‎‎Przeprowadzana jest w formie testu praktycznego, polegającego na wykonaniu ‎‎zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu na stanowisku ‎‎egzaminacyjnym.
Na zapoznanie się z treścią zadania ‎oraz z wyposażenie stanowiska zdający ma 10 minut, ‎których nie wlicza ‎się do czasu trwania części praktycznej egzaminu zawodowego.

Progi punktowe w technikach w Gdańsku w 2018 r. Ile punktów ...

Egzamin zawodowy 2019. Jaką punktację należy osiągnąć?

By zdać należy uzyskać co najmniej 50 proc. punktów możliwych do uzyskania (czyli minimum ‎‎20 punktów) z części pisemnej i minimum 75 proc. z części praktycznej.

Kiedy wyniki egzaminów zawodowych 2019?

Ogłoszenie wyników sprawdzianu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie dla sesji letniej będzie miało miejsce 30 sierpnia (30.08.2019).

Osoba, która nie przystąpiła do egzaminu w wyznaczonym terminie, nie zdała przynajmniej jednej części egzaminu lub musiała przerwać go z jakichkolwiek przyczyn, może przystąpić do poprawki. Żeby to zrobić, po otrzymaniu wyników, należy złożyć deklarację ponownego przystąpienia do egzaminu.

Sprawdź TOP 10 NAJLEPSZYCH TECHNIKÓW NA POMORZU.

TOP 10 najlepszych techników na Pomorzu. Prestiżowy ranking ...

Zobacz też: Jacy ludzie są dziś najbardziej atrakcyjni na rynku pracy? Odpowiada Ewelina Molska-Ciepłuch, doradca kariery

MATURA 2019. ARKUSZE CKE I ODPOWIEDZI

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie