Dzwoń pod nomer 0668 16 31 71

  Dzwoń pod nomer 0668 16 31 71

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  To jest numer alarmowy, pod który można dzwonić bądź wysyłać SMS-y, by powiadomić funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei o incydentach w pociągach SKM. Telefony bądź SMS-y trafiają do centrali SOK w Gdyni Gł., a dyżurny powiadamia sokistów będących najbliżej zdarzenia.
  - Zależy nam na tym, by pasażerowie informowali sokistów nie tylko o poważnych sprawach, ale także o drobnych incydentach, takich jak palenie i picie w pociągach. Naszym celem jest bowiem zwalczenie tego procederu - mówi Lucyna Bujnicka, rzecznik SKM.

  Stworzenie SMS-owej łączności podróżnych z sokistami to m.in. efekt kampanii prowadzonej na łamach "Polski Dziennika Bałtyckiego".

  Powyższy numer funkcjonuje od pewnego czasu, ale liczba zdarzeń, o których w ten sposób powiadamiano funkcjonariuszy, była niewielka.

  - Było tak również dlatego, że nie zrobiliśmy promocji tego numeru. Teraz to się zmieni. W pociągach i na peronach powiesimy plakaty, na których dużą czcionką poinformujemy, gdzie trzeba dzwonić - dodaje Lucyna Bujnicka.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo