MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dziura wstydu w Brzeźnie po latach zasypywana. Powstanie tam strefa wypoczynku na świeżym powietrzu z gastronomią

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Teren słynnej "dziury wstydu" w Brzeźnie był nieużywany od 1993 roku
Teren słynnej "dziury wstydu" w Brzeźnie był nieużywany od 1993 roku Przemyslaw Swiderski
Słynna dziura wstydu w Brzeźnie jest zasypywana. Przez ostatnie 27 lat teren po dawnej Hali Plażowej leżał odłogiem. Jeszcze tego lata ma tam być strefa wypoczynkowa z gastronomią.

Od 1993 roku hektar ziemi po dawnej Hali Plażowej w pasie nadmorskim w Brzeźnie jest niezagospodarowany. Władze Gdańska sprzedały wtedy prawa do użytkowania wieczystego terenu. Choć przez lata zmieniali się użytkownicy, teren wciąż leżał odłogiem. Zapuszczony fragment tuż przy plaży straszył mieszkańców i turystów.

Przez lata mieszkańcy Brzeźna wyrażali sprzeciw. W zeszłym roku zorganizowano MANIfestyn rodzinny, który miał być połączeniem zabawy z wyrazem sprzeciwu wobec braku działań na tym terenie.

Na początku tygodnia na obszarze słynnej dziury wstydu rozpoczęło się zasypywanie przez wieczystego dzierżawcę, który jesienią zapowiedział uporządkowanie go. Jest nim firma Strandhalle, która przekazała teren w użytkowanie Zbigniewowi Nowakowi, lokalnemu przedsiębiorcy, właścicielowi zakładów mięsnych.

Jak mówi przedstawiciel inwestora, Krzysztof Król, celem Zbigniewa Nowaka jest stworzenie nowej przestrzeni aktywności dla mieszkańców oraz turystów.

Naszym celem jest wykreowanie sezonowej, ogólnodostępnej infrastruktury, która zrewitalizuje tę od lat zaniedbaną część parku

- mówi Krzysztof Król. - We współpracy z profesjonalnym i doświadczonym operatorem przygotowujemy atrakcyjną dla mieszkańców część parku, w ramach której powstaną dzienna i wieczorna strefa wypoczynku na leżakach i hamakach, miejsca pikników rodzinnych, strefa edukacyjna i gastronomiczna, oraz strefa aktywności z animacjami i akcjami eventowymi. Wszystko w duchu jakościowej formy spędzania czasu w pobliżu plaży i w otoczeniu przyrody. Rozpoczęliśmy już prace porządkowe, które pozwolą przywrócić tę część parku mieszkańcom i turystom. Czujemy się zobligowani do jej rozwoju jako mieszkańcy Gdańska, którzy chcą po latach zaniedbań stworzyć z niej atrakcyjną część Brzeźna, od niedawna zyskującego na swojej jakości i w coraz większym stopniu kojarzonego ze swoim dawnym kurortowym charakterem - dodaje.

Wciąż trwa spór prawny między władzami Gdańska, a firmą Strandhalle.

- Sprawa o rozwiązanie stosunku użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Gdańska położonej w Gdańsku przy ulicy Zdrojowej 2, składającej się z działek o numerach 84 i 86/1 – postępowanie w pierwszej instancji nadal toczy się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, Wydział XV Cywilny, pod sygn. akt XV C 786/16 z powództwa Gminy Miasta Gdańska. Pozwanym jest użytkownik wieczysty Strandhalle S.A z siedziba w Warszawie - mówi Joanna Bieganowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Krzysztof Król zapewnia, że działania inwestora "w żaden sposób nie odnoszą się do sporu pomiędzy wieczystym dzierżawcą, a Gminą Gdańsk". Dodał, że zgodnie z umową inwestor podporządkuje się każdemu prawnemu rozstrzygnięciu sytuacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki