"Dziś dla Jutra", czyli Invest Komfort zaprasza do wspólnego pomagania

Materiał informacyjny
Mieczysław Ciomek, prezes Invest Komfort
Pandemia jest czasem, który boleśnie weryfikuje nasze plany i oczekiwania, ale też daje wyjątkową szansę na dostrzeżenie potrzeb innych. To czas solidarności i wspierania tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Odpowiedzią na to wyzwanie jest zainicjowany przez Invest Komfort projekt „Dziś dla Jutra”, oferujący realną pomoc trójmiejskim szkołom domom dziecka, szpitalom i ośrodkom, które na co dzień pracują na rzecz potrzebujących. Projekt poparli prezydenci Gdyni i Sopotu.

- Pomoc jest niezbędna dziś, ale będzie potrzebna długo po zakończeniu pandemii, dlatego podjęliśmy się uruchomienia platformy „Dziś dla Jutra”. Objęcie naszej inicjatywy patronatem przez prezydentów Gdyni i Sopotu jest zaszczytem, ale jednocześnie okazaniem zaufania, poparcia dla naszych działań i zobowiązaniem - mówi Mieczysław Ciomek, prezes Invest Komfort. - Muszę podkreślić, że ważna jest zarówno doraźna pomoc, jak i stała współpraca długoterminowa. Dziękuję wszystkim naszym Partnerom za zaangażowanie i liczne przyłączanie się do nas - dodaje.

Artur Gaszewski, dyrektor naczelny Keller Polska: - historia firmy Keller w Polsce rozpoczęła się w 1995 roku w Gdyni, stąd Trójmiasto jest dla nas bardzo ważne. Zawsze kiedy możemy, to pomagamy - zwłaszcza, że sytuacja, która nastała zaskoczyła wszystkich. Wybór placówek był dość trudny - wiadomo, że każda z nich ma potrzeby i każda z nich jest ważna.

Realne wsparcie

Zaczęło się od indywidualnych inicjatyw Invest Komfort, polegających na przekazaniu pomorskim szpitalom środków na zakup 5 respiratorów i zapasu maseczek. Deweloper wsparł finansowo zakup pomp infuzyjnych dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku oraz dofinansował zakup nowoczesnego sprzętu przez Klinikę Alergologii i Pneumonologii w Gdańsku. Po założeniu platformy „Dziś dla Jutra” Invest Komfort, w imieniu swoim i partnerów, przekazał podopiecznym z dziewięciu trójmiejskich domów dziecka laptopy, tablety i komputery dla trzech szkół w Gdyni i Sopocie. A także niezbędne środki ochrony osobistej jedenastu domom pomocy społecznej i dziewięciu hospicjom w Gdyni, Sopocie i w Gdańsku. Na walkę z COVID-19 trójmiejski deweloper wraz z partnerami przeznaczył ponad 350 tys. zł.

Sprawdzone partnerstwo

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, obejmując akcję „Dziś dla Jutra” honorowym patronatem, powiedział: „Solidarność, społeczna wrażliwość i wsparcie okazywane lokalnej społeczności, to wyzwania dla biznesu nie tylko w sytuacji kryzysu, w którym znaleźliśmy się z powodu epidemii. Doceniam podjętą przez Invest Komfort inicjatywę i cieszą mnie jej wymierne efekty. Pomoc zorganizowana przez firmę trafiła do miejsc, instytucji i osób najbardziej potrzebujących wsparcia dzięki dobremu rozpoznaniu ich aktualnych potrzeb. To bardzo ważne w obecnej sytuacji działania i świadectwo współodpowiedzialności za naszą lokalną społeczność. Warto wspomnieć, że dla Invest Komfortu bezinteresowna działalność na rzecz szeroko rozumianego otoczenia nie jest niczym nowym. Wcześniej już wielokrotnie firma dała dowody swojego zaangażowana w rozwój społeczny. Z gdyńskich przykładów wymienić trzeba chociażby wykraczającą poza zwykłe obowiązki dewelopera modernizację ulicy Zygmunta Augusta, a to przecież nie wszystko. Cieszy mnie, że gdyński samorząd wśród działających na naszym rynku firm znajduje takich partnerów.”

Pomaganie, które rozwija

Invest Komfort to firma działająca w Trójmieście już od 25 lat. Znany deweloper wielokrotnie angażował siły i środki, gdy było to potrzebne. Społeczna odpowiedzialność biznesu nie jest tylko hasłem - tu przeradza się w działanie.

- Przyłączyliśmy się do akcji Portu Gdynia, PZFD, BCC. Widząc skalę potrzeb, zainicjowaliśmy projekt „Dziś dla Jutra”, by zainspirować też innych - wyjaśnia prezes Mieczysław Ciomek i dodaje: - Im więcej pomagamy innym, tym lepiej poznajemy nasze otoczenie, przekonując się, że obok mieszkają podopieczni hospicjów, że są tu domy dziecka. W codziennym pędzie nie zawsze dostrzegamy ich obecność, ich codzienne potrzeby. Pandemia sprawiła, że na chwilę się zatrzymaliśmy, dostrzegliśmy innych i podjęliśmy wyzwanie, wspólnie organizując akcje pomocowe. Co więcej, poznaliśmy wspaniałych ludzi, którzy na co dzień poświęcają życie, by wspierać innych - bardzo to doceniam. Wierzę, że pomaganie jest czymś, co nas rozwija i co warto propagować - przekonuje.

Do hospicjum trafiają dzieci, dla których współczesna medycyna nie ma ratunku: wcześniaki, kilkulatkowie i nastolatkowie uczący ogromnej woli walki i życia.

- Bohaterowie, którym przychodzi dojrzewać dużo szybciej, zostawiając bezcenną lekcję miłości i bezinteresowności. W hospicjum doświadczamy niejednokrotnie małych cudów i przekonujemy się, że czasem w ciągu jednego dnia można przeżyć całe swoje życie - mówi Ewa Liegman, prezes zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Nadal warto działać razem

Restrykcje ustępują, wiele osób powoli wraca do normalnego funkcjonowania, ale wirus nie zniknął. Ośrodki pomocy, których starsi lub ciężko chorzy podopieczni są szczególnie narażeni na jego działanie nadal muszą bardzo uważać, potrzebują pomocy. Zachęcamy do tego, by brać odpowiedzialność za otoczenie, w którym żyjemy, dowiadywać się, kto czego potrzebuje i przyłączać się do organizowanych akcji wsparcia, których w Trójmieście nie brakuje. Nadal jest wiele do zrobienia.

- Zwracamy się z prośbą o ponowne wsparcie działalności hospicjum poprzez przekazanie tabletów (15 sztuk) niezbędnych do pracy zespołu medycznego w hospicjum domowym. Za pośrednictwem elektronicznego systemu personel wypełnia dokumentację medyczną podczas wizyt u podopiecznych, którzy dzięki temu mogą przebywać w domach, w gronie rodzinnym, a nie w szpitalu - dodaje prezes Ewa Liegman.

- Jesteśmy zmuszeni do stosowania zwiększonej liczby rękawiczek nitrylowych, których dziennie zużywamy ok. 1500 sztuk, fartuchów fizelinowych - ok. 100 sztuk dziennie, czy maseczek medycznych - ok. 200 sztuk każdego dnia. Przy obecnych cenach rynkowych to dla nas ogromny wydatek. Jesteśmy bardzo wdzięczni darczyńcom za wsparcie, ludziom o otwartych sercach, chcącym nieść pomoc naszym podopiecznym. Z całego serca wszystkim i każdemu z osobna dziękujemy - dodaje Kinga Mielnicka ze Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Szczegóły akcji na stronie: www.dzisdlajutra.pl

Idea dwóch kroków
Łączą pomagających z potrzebującymi

Invest Komfort zbiera informacje dotyczące miejsc i zakresu oczekiwanej pomocy oraz poszukuje firm - partnerów, zachęcając je do wsparcia i odpowiadania na rosnące potrzeby.
A te są bardzo zróżnicowane i naprawdę każdy może wnieść swój wkład - zgodnie z własnymi możliwościami finansowymi.
Warto przypomnieć, że zespół „Dziś dla Jutra” zajmuje się formalnościami, organizacją i transportem. Wystarczy nawiązać kontakt: kontakt@dzisdlajutra.pl, by uzyskać informacje i podpowiedź. W ciągu półtora miesiąca inicjatywę poparło 18 lokalnych firm. Razem z Partnerami Invest Komfort przeznaczył ponad 350 tys. zł na ten szczytny cel.
Akcji przyświeca idea stawiania dwóch kroków do przodu - to oznacza, że pomoc nie jest tyko doraźna, związana z pandemią - chodzi o inwestowanie w długofalowy efekt, który będzie odczuwalny także po zakończeniu kryzysu.

Dodaj ogłoszenie