Dziewczęta z Suchego Dębu zwyciężczyniami Ogólnopolskiego Turnieju „Nolet Cup 2023”

Danuta Strzelecka
Dziewczęta z Suchego Dębu w Ogólnopolskim Turnieju „Nolet Cup 2023” zdobyły złote medale i puchar Nadesłane
Był to jeden z największych unihokejowych, ogólnopolskich turniejów w Polsce. Wystąpiło w nim 35 zespołów podzielonych na cztery kategorie i ponad 300 uczestników. Unihokeistki z UKS Motława Suchy Dąb (powiat gdański) okazały się najlepsze w swojej kategorii wiekowej i zgarnęły złoto.

Dziewczęta z Suchego Dębu zwyciężczyniami ogólnopolskiego turnieju

W Morągu odbył się Ogólnopolski Turniej „Nolet Cup 2023”. Wystąpiło w nim 35 zespołów podzielonych na cztery kategorie i ponad 300 uczestników. Zmagania odbywały się na trzech obiektach sportowych i sześciu boiskach unihokejowych.

Dziewczęta z Żuław od razu poczuły się jak w domu i zagrały turniej marzeń. Zdecydowanie wygrały wszystkie swoje spotkania, sięgając po złote medale i okazały puchar. W zwycięskim składzie wystąpiły: Aleksandra Cieślak, Maja Halbecka, Zofia Kata, Oliwia Kaźmierczak, Maja Kogut, Lena Kowalczyk, Iga Radzymirska, Kinga Skrzypacz, Nadia Szachnowska i Amelia Szymańska. Nagrodą indywidualną została wyróżniona Kinga Skrzypacz, która w meczu finałowym zdobyła 7 bramek! Trenerem zespołu jest Krzysztof Zyszczak.

Jest to czwarty z rzędu ogólnopolski turniej, w którym biorą udział te zawodniczki i … czwarte ogólnopolskie złoto! Bez wątpienia w tej kategorii wiekowej - rocz. 2013 - trudno znaleźć w Polsce zespół, który dorówna umiejętnościami i wolą walki zawodniczkom z Suchego Dębu - dodaje Krzysztof Zyszczak, trener zespołu.

Jak mówią uczestnicy, turniej był znakomicie przygotowany pod każdym względem, również pozasportowym - plac zabaw z dmuchanymi zamkami, kawiarenka z herbatą i ciastem, lody, gofry, catering, a także medal dla każdej zawodniczki i zawodnika biorącego udział w zawodach oraz wielki uśmiech i serce na każdym kroku.