sportowy24
  Dziewczęta z Ogniwa Sopot wracają do gry. W niedzielę...

  Dziewczęta z Ogniwa Sopot wracają do gry. W niedzielę zagrają w Sochaczewie

  Adam Mauks

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ogniwo Women’s Sopot przed wyjazdem do Sochaczewa

  Ogniwo Women’s Sopot przed wyjazdem do Sochaczewa ©Fot. materiały prasowe

  Po wakacyjnej przerwie rugbistki Ogniwo Sopot Women’s znów dają o sobie znać. W niedzielę zagrają w pierwszym turnieju nowego sezonu. Stawką jest mistrzostwo Polski w rugby kobiet do lat 16.
  Ogniwo Women’s Sopot przed wyjazdem do Sochaczewa

  Ogniwo Women’s Sopot przed wyjazdem do Sochaczewa ©Fot. materiały prasowe

  Sopocka drużyna, która świetnie zadebiutowała w mistrzostwach kraju w minionym sezonie musiała - de facto - powstać od nowa. To dlatego, że rozgrywki są przeznaczone dla dziewcząt urodzonych w latach 2003-2005. Drużyna, która w czerwcu zakończyła mistrzostwa Polski w rugby „7” na 6 miejscu w kraju, była złożona z zawodniczek urodzonych w 2002 roku.

  - Nie sądziłem, ze uda nam się tak szybko poskładać na nowo - mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” Jarosław Hodura, były reprezentant Polski i zawodnik Ogniwa, dziś trener kobiecej drużyny z Sopotu.
  Udało się to zrobić dzięki wypożyczeniu kilku dziewczyn z gdyńskich klubów: Arki i Floty, Lechii Gdańsk oraz powrotach po kontuzjach sopocianek. Ekipa jest pełna entuzjazmu i w bojowych nastrojach ma zamiar ruszyć do Sochaczewa na pierwszy turniej nowego sezonu - dodaje Hodura.

  Te dobre nastroje dziewcząt z Ogniwa to nie tylko efekt urozmaiconych treningów i atmosfery na nich, ale również pomocy rodziców, którzy angażują się w funkcjonowanie tej drużyny. Wyjazd sopockich rugbistek do Sochaczewa z noclegiem i pełnym wyżywieniem nie byłby możliwy także dzięki Kąpielisku Morskiemu Sopot, Delikatesom Mrozińscy i klubowi Ogniwo Sopot. Jarosław Hodura i jego kobieca drużyna rugby podkreślają także wdzięczność wobec sopockiej firmy Oceanic, która systematycznie zaopatruje drużynę w wysokiej klasy kosmetyki.

  Ważna jest także kolejna bliska perspektywa Ogniwa Sopot Women’s. W październiku dziewczęta zagrają w międzynarodowym turnieju rugby w Pradze. W tych zawodach będą mogły wziąć udział także rugbistki urodzone w 2002 roku, bo turniej jest do lat 18. To bardzo ważne w kontekście ich pozostania przy rugby.

  Trener Jarosław Hodura zaprasza na treningi kolejne adeptki rugby. Zajęcia w ramach programu Fundacji Lotto „Kumulacja Aktywności” odbywają się we wtorki i piątki o godz. 17 na stadionie im. Edwarda Hodury, czyli ojca obecnego szkoleniowca dziewcząt z Sopotu.

  Warto wziąć ze sobą dres, sportowe obuwie, dobry nastrój i wpaść na obiekt przy ul. Jana z Kolna.

  Reprezentacja Polski utrzymała 18. miejsce w rankingu FIFA


  Press Focus


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Magazyn

  Magazyn "3miasto Kobiet". Lista punktów w Trójmieście

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!