Dziennikarz Medyczny Roku 2019. Jolanta Gromadzka-Anzelewicz, publicystka "Dziennika Bałtyckiego", znalazła się w gronie laureatów konkursu

red.
Jolanta Gromadzka-Anzelewicz, publicystka "Dziennika Bałtyckiego", z nagrodą.
Jolanta Gromadzka-Anzelewicz, publicystka "Dziennika Bałtyckiego", z nagrodą. Archiwum prywatne
Nasza redakcyjna koleżanka Jolanta Gromadzka-Anzelewicz znalazła się w gronie laureatów konkursu Dziennikarz Medyczny Roku 2019.

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz otrzymała w konkursie - organizowanym co roku przez Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia - „specjalne wyróżnienie w uznaniu wysokiej wartości edukacyjnej i rzetelności dziennikarskiej w podejmowaniu trudnych tematów prozdrowotnych opartych na najnowszej wiedzy medycznej".

ARTYKUŁY JOLANTY GROMADZKIEJ-ANZELEWICZ

Konkurs Dziennikarz Medyczny Roku odbywa się w czterech kategoriach: prasa, radio, telewizja oraz Internet.

- Jury złożone z trzech przedstawicieli świata lekarskiego oraz trójki dziennikarzy specjalizujących się w dziedzinie zdrowia miało w tym roku wyjątkowo trudny wybór z uwagi na ogrom zgłoszonych prac: artykułów prasowych, audycji radiowych i telewizyjnych oraz artykułów internetowych – podsumowała Ewa Dux-Prabucka, prezes Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia. W sumie napłynęło ich blisko 440. W porównaniu do lat ubiegłych wyraźnie widać spadek liczby publikacji prasowych a wzrost informacji internetowych. Tak więc grono laureatów było liczne.

Zobacz koniecznie nasz serwis stronaZDROWIA >>

- Cenię sobie bardzo tę nagrodę, bo niełatwo konkurować dziennikarzowi gazety codziennej z kolegami z medycznej prasy specjalistycznej, mamy zupełnie innych Czytelników i musimy komunikować się z nimi prostym, zrozumiałym językiem,unikać medycznej terminologii, a jeśli się nie da to przynajmniej ją jasno tłumaczyć – przyznaje Jolanta Gromadzka-Anzelewicz. - Ponadto jest ona dowodem, że w dziennikarstwie nadal istotne są takie wartości jak rzetelność, obiektywizm, niezależność, brak zgody na kryptoreklamę

Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia powstało w 2002 roku. Obecnie skupia ponad 140 dziennikarzy prasy, radia, telewizji i Internetu z całej Polski.

Dwa lata w kolejce do lekarza

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie