"Dziennik Bałtycki" jest jedną z najbardziej opiniotwórczych...

  "Dziennik Bałtycki" jest jedną z najbardziej opiniotwórczych gazet w Polsce [komentarz]

  Mariusz Szmidka, redaktor naczelny

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego"

  Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego"

  Zmieniamy się, by jak sportowcy na olimpiadzie zimowej być w czołówce. Nie tylko reagujemy na zmiany, ale wskazujemy kierunki innym regionalnym tytułom, wyprzedzamy konkurencję i - przede wszystkim - dostarczamy naszym Czytelnikom gazetę nowoczesną, dynamiczną, aktualną, tłumaczącą coraz bardziej skomplikowaną rzeczywistość. Taką, z której mogą być dumni i z dumą powiedzieć „jestem Czytelnikiem »Dziennika Bałtyckiego«”. Ale też niezależną, bezstronną, prezentującą opinie, argumenty i racje różnych stron. Bo nam chodzi o szukanie odpowiedzi i szukanie prawdy.
  Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego"

  Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego"

  Mam przekonanie, że Wy - nasi Czytelnicy dostrzegacie to i doceniacie. Stąd właśnie dzisiaj kieruję do Was moją wdzięczność, uznanie i podziękowanie za to, że jesteście z nami i mam nadzieję, że będziecie nadal. Dzielę się tą moją pozytywną emocją, będąc podbudowanym pozytywnymi głosami, jakie od Was usłyszałem na temat naszej nowej szaty graficznej, nowych rubryk, nowego środowego dodatku Strona Zdrowia i konsekwentnie prowadzonej akcji społecznej „Po drugie autostrada wodna na Wiśle”.  Wielką radość sprawił mi też najnowszy ogólnopolski ranking cytowań i informacji opracowany przez zespół analityków firmy Newton Media. Wynika z niego, że w całym 2017 roku pośród wszystkich gazet regionalnych „Dziennik Bałtycki” zajął drugie miejsce i był cytowany niemal najczęściej. Oznacza to, że jesteśmy jednym z dwóch najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce. Brzmi dumnie.  Wierzę, że „Dziennik Bałtycki”, którym mam zaszczyt kierować, jest jednym z elementów budowania społeczeństwa obywatelskiego. A to dlatego że ambicją - moją i moich współpracowników - jest nie tylko informowanie, kontrolowanie czy edukowanie i integrowanie, ale też przypominanie Czytelnikom o ich prawach, o ich możliwościach oddziaływania na los swojej małej ojczyzny, włączając ich w publiczne debaty (o metropolii, aktywności seniorów czy bezpieczeństwie zdrowotnym), zapraszając do zabrania głosu w ważkich sprawach. Ale też uważnie wsłuchujemy się w potrzeby Pomorzan i zachęcamy do dyskusji na łamach, która coraz częściej toczy się również w formie elektronicznej w serwisie regionalnym www.dziennikbaltycki.pl i lokalnym www.naszemiasto.pl.

  Jesteśmy najbliżej Czytelnika - tak blisko nigdy nie będzie żadna gazeta ogólnopolska. Naszą siłą jest lokalność i mocna identyfikacja z regionem, miastem, powiatem. A w internecie nasza siła rośnie. Mamy już na obu serwisach ponad 2,6 mln unikalnych użytkowników, którzy generują ruch na poziomie ponad 21 mln odsłon.

  Zawsze podkreślam, że zależy nam na tym, by w regionie pomorskim żyło się wygodnie i dobrze, a reszta świata zazdrościła nam tego miejsca. Dlatego codziennie dostarczamy naszym Czytelnikom komentarzy najlepszych publicystów i specjalistów, uzupełniając je największą na rynku liczbą opinii mieszkańców regionu. Jesteśmy najbliżej Czytelnika - tak blisko nigdy nie będzie żadna gazeta ogólnopolska.

  Naszą siłą jest lokalność i mocna identyfikacja z regionem, miastem, powiatem. A w internecie nasza siła rośnie. Mamy już na obu serwisach ponad 2,6 mln unikalnych użytkowników, którzy generują ruch na poziomie ponad 21 mln odsłon! Jesteśmy Po Waszej Stronie. Piszemy o Was i dla Was. Jesteśmy najlepiej poinformowani i opiniotwórczy. Warto być z nami codziennie! Życzę miłej lektury dzisiejszego wydania DB, naszych tygodników powiatowych i serwisów internetowych.

  W najnowszym rankingu cytowań za rok 2017 „Dziennik Bałtycki” zajął drugie miejsce w Polsce wśród gazet regionalnych (źródło: Newton Media)

  Czytaj więcej komentarzy Mariusza Szmidki, redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego" >>>  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo