Dzień otwarty w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Gimnazjaliści sprawdzali ofertę VIII LO na rok szkolny 2018/2019 [zdjęcia]

mk
VIII Liceum Ogólnokształcące od kilku lat pnie się w górę w rankingu najlepszych gdańskich liceów. W piątek 13.04.2018 r. ofertę VIII LO mogli poznać gimnazjaliści zainteresowani nauką w tej szkole.

Dzień otwarty w VIII LO rozpoczął się o godz. 15, dzięki czemu placówkę mogli też odwiedzić rodzice. Zainteresowanie było duże. W młodych, południowych dzielnicach Gdańska nastolatków kończących gimnazja jest wielu, a renoma VIII Liceum Ogólnokształcącego oraz jego dogodne położenie przy ul. Kartuskiej sprawiają, że zainteresowanie nauką w tej szkole jest bardzo duże.

Licealiści z VIII LO witali gimnazjalistów goframi i muzyką jak na niezłej imprezie. Przekonywali ich, dlaczego warto wybrać "ósemkę".

Zobacz też:

Oferta VIII LO. Dlaczego warto wybrać to liceum?

VIII Liceum Ogólnokształcące zajmuje obecnie 7. miejsce w rankingu najlepszych gdańskich liceów przygotowanym przez portal perspektywy.pl.

Czytaj więcej na ten temat: TOP 10 najlepszych liceów na Pomorzu. Prestiżowy ranking liceów ogólnokształcących 2018 "Perspektyw"

VIII LO mieści się w pięknych, zabytkowych, klimatycznych budynkach.

- Nasze atuty to: wysokie wyniki egzaminów maturalnych, programy autorskie, sukcesy uczniów startujących w konkursach fizyki, przedsiębiorczości, debat w formule oksfordzkiej, sportu szkolnego, sztuki teatralnej, poezji - wymienia dyrekcja VIII LO w Gdańsku.
- Szczycimy się doświadczeniami w przygotowaniu absolwentów na studia medyczne, politechniczne i ekonomiczne. Promujemy zdolnych plastyków w Galerii+-8 oraz poetów, piosenkarzy, wolontariuszy. Uczymy sztuki organizacji w młodzieżowych miniprzedsiębiorstwach, w ramach przygotowania konkursu RatMedia i konkursu teatru w języku francuskim. Życie kulturalne szkoły bogaci aktywny Samorząd Uczniowski. Organizujemy wycieczki naukowe do Anglii i Szwajcarii oraz rozwijamy turystykę.

Wystarczy spojrzeć na budynek – VIII Liceum Ogólnokształcące to Twoje schody do sukcesu!

Zobacz też: Dni otwarte w liceach ogólnokształcących w Gdańsku [daty, godziny, lista]

VIII LO w Gdańsku. Oferta na rok szkolny 2018/2019

VIII Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku mieści się przy ul. Kartuskiej 128 w Gdańsku

Oferowane klasy wraz z przedmiotami rozszerzonymi:
• A – humanistyczno-społeczna (historia, język francuski lub język angielski, język polski i historia lub historia i wiedza o społeczeństwie)
• B – matematyczno-geograficzna (matematyka, język angielski, geografia lub fizyka)
• C – biologiczno-chemiczna (biologia, chemia)
• D – humanistyczno-społeczna (historia, język francuski lub język angielski, język polski lub wiedza o społeczeństwie)
• E – matematyczno-fizyczna (matematyka, fizyka, język angielski)

Sprawdź ofertę pozostałych liceów ogólnokształcących w Gdańsku [profile klas LO]

VIII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Progi punktowe w ub.r.

Zobacz, ile trzeba było mieć punktów w zeszłym roku, żeby dostać się do danej klasy w VIII LO. Podczas tegorocznej punktacji progi prawdopodobnie się zmienią - będą zależeć od tego, jakie świadectwa złożą uczniowie chętni do przyjęcia w danej szkole. Im będą lepsze, tym progi punktowe będą wyższe.

Progi punktowe a dzień 30.08.2017 r.:
1A gr. 1 humanistyczna z rozszerzonym j. francuskim - 145,4
1A gr. 2 humanistyczna z rozszerzonym j. angielskim - 153,8
1B gr. 1 matematyczno-geograficzna - 153,2
1B gr. 2 matematyczno-fizyczna - 152,8
1C biologiczno-chemiczna 153,6
1D gr. 1 humanistyczna z rozszerzonym językiem niemieckim 124,4
1D gr. 2 humanistyczna z rozszerzonym językiem angielskim 152,0
1E matematyczno-fizyczna 154,2

Sprawdź progi punktowe w najlepszych liceach ogólnokształcących w Gdańsku w 2017 [LO - punkty]

Polecamy również:

Matura 2018. Anna Konarzewska o maturze z polskiego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jurek chamerski

W kącie stały!

Dodaj ogłoszenie