Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Rekrutacja do V LO na rok szkolny 2018/2019. Do tej szkoły startują najlepsi [zdjęcia]

Marlena Klepacz
Dzień otwarty w Liceum Ogólnokształcącym nr 5 im. Stefana Żeromskiego (V LO) w Gdańsku Oliwie [26.03.2018]
Dzień otwarty w Liceum Ogólnokształcącym nr 5 im. Stefana Żeromskiego (V LO) w Gdańsku Oliwie [26.03.2018] Przemyslaw Świderski
Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 w Gdańsku ruszyła pełną parą. W poniedziałek 26.03.2018 dzień otwarty zorganizowało V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, mieszczące się przy ul. Polanki.

Od lat do V LO w Gdańsku startują najlepsi absolwenci gimnazjów. Próg punktowy jest wysoki, ale warto powalczyć, aby się tu uczyć - absolwenci V LO bez problemu dostają się do najlepszych szkół wyższych.

W 2017 roku w prestiżowym rankingu "Perspektyw" V LO zajęło I miejsce w Gdańsku i II miejsce w województwie pomorskim. Przy tworzeniu rankingu brano pod uwagę wyniki matur (na poziomach podstawowym i rozszerzonym) oraz wyniki olimpiad.

Sprawdź:

- Ten sukces to wynik wieloletniej pracy "od podstaw" - mówi Joanna Szymczak-Kolarz, wicedyrektor V LO. - Pierwszy krok to zachęcenie jak najlepszych absolwentów gimnazjów do złożenia u nas dokumentów. Stąd dni otwarte, w których przygotowanie dużo serca włożyli nauczyciele i uczniowie naszego liceum. Kolejny krok to trzyletnia intensywna praca, aby tych świetnych uczniów jak najwięcej nauczyć i w tym krótkim czasie jak najlepiej przygotować do matury. Mamy bardzo dobrą kadrę. To 50 oddanych, dyspozycyjnych nauczycieli, którzy często podkreślają, że praca z tak zdolnymi, wymagającymi uczniami, jak nasi licealiści, mobilizuje ich do ciągłego dokształcania się.

V LO to szkoła kameralna. Uczy się w niej nieco ponad 500 osób. - Uczeń nie jest u nas anonimowy - mówi wicedyrektor.

Joanna Szymczak-Kolarz podkreśla też walory budynku. V LO w Gdańsku położone jest w otoczeniu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

- Mamy sympatyczny dziedziniec, staramy się na bieżąco remontować korytarze i klasy - wylicza wicedyrektor.

Dzień otwarty w V LO

Dzień otwarty w poniedziałek 26.03.2018 r. cieszył się dużym zainteresowaniem, choć w tym roku przyszło nieco mniej gimnazjalistów, niż w ubiegłym.

Gimnazjalistów po szkole oprowadzali uczniowie V LO. W klasach przygotowane były tematyczne zajęcia. Goście otrzymali ulotki. Dowiedzieli się, jaka jest oferta V LO na rok szkolny 2018/2019 oraz jakie były progi punktowe w zeszłym roku.

- Bardzo podoba mi się atmosfera panująca w V LO - mówi Kuba, kończący w tym roku naukę w Gimnazjum nr 25 w Gdańsku. - Oferta liceum jest dobrze przemyślana. Do tego zachęcają mnie dwujęzyczne klasy. Minusy? Wysoki próg punktowy i niezbyt dogodny dojazd, zwłaszcza dla mieszkańców południowych dzielnic Gdańska. Tym bardziej, że lekcje zaczynają się czasami o 7.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki